На Рівненщині є потреба в таких групах крові — перша з резус-негативною належністю та другій обох резусів. Про це на 23 липня повідомили у Telegram "ДонорUA".
Про особливості донації крові у спеку в етері Суспільне. Студія розповіла виконавча директорка платформи "ДонорUA" Ірина Славінська.
За її словами, для того, щоб підготуватися до донорства у спеку потрібно:
- виспатися;
- збільшити кількість вживання води до 2-3 літрів;
- утриматися від куріння;
- утриматися від додаткових фізичних навантажень;
Окрім цього, Ірина Славінська наголосила, що після здачі крові варто на пів години залишитися у центрі здачі крові під наглядом персоналу:
"Потрібно дати організму більше відпочинку, тому що він робить важливий крок. Дуже цікавий факт, коли ми здаємо кров, то ми розділяємо її на три компоненти — це еритроцити, тромбоцити і плазма. Таким чином людина може врятувати до трьох життів".
Виконавча директорка розповіла, що людина при здачі крові втрачає свідомість через фізичні особливості організму та страх.
"У мене є декілька лайфхаків — це фізичні вправи, які допоможуть кожній людині зосередитися на собі та своїх ногах. Також я рекомендую ходити на здачу крові з друзями та спілкуватися з медперсоналом. Якщо у вас є страх, то не потрібно дивитися на кров", — поділилася вона.
Ірина Славінська зауважила, що "ДонорUA" робить виїзні донації, куди люди можуть приходити компаніями:
"У нас є проєкт, де ви створюєте команду зі своїми друзями та колегами. Ви можете ходити разом здавати кров і це допомагає набагато легше переносити донацію. Хоча б раз прийти з друзями і отримати цю підтримку — це дуже важливо. Бо ви йдете в незнайоме місце, в медичний заклад — це завжди наводить певні страхи. Можливо, тому що є медичний запах, який не завжди асоціюється зі SPA-салоном".
Жінка зазначила, що після донації організм починає оновлюватись та виробляти нові здорові компоненти крові:
"Ви робите профілактику серцево-судинних і онкологічних захворювань та артрозу. Тобто, це дуже великий крок до любові до себе і до порятунку життя інших".
Ірина Славінська додала, що вони разом з компанією "Digdata" провели дослідження про мотивацію людей здавати кров у 2021 році та під час повномасштабного вторгнення:
"У 2021 році більшість людей здавало кров, тому що — це родичі, друзі, персональне залучення до пацієнта. Зараз понад 60% людей здають кров, тому що в країні повномасштабна війна, і які великі є потреби в крові. До бази "ДонорUA" долучилися понад 170 000 людей. До повномасштабного вторгнення у базі системи донорів було 40 000 людей. Тобто кількість людей з різною своєю мотивацією збільшується".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook