В одному з гуртожитків рівненського коледжу проживають понад 80 переселенців. Більшість з них приїхали з Харківщини, Луганщини, Донеччини. Хтось втратив будинок через обстріли російських військ, а деякі не повертаються додому через бойові дії.
Про життя після евакуації на Рівненщину, спільний побут та новий дім, переселенці розповіли Суспільному.
77-річна Валентина Василик приїхала з Краматорська у Рівне навесні 2022 року. Відтоді вона разом зі своїм чоловіком, 79-річним Валентином, проживають в одній із кімнат гуртожитку Рівненського автотранспортного фахового коледжу.
"Є холодильник, стіл — це наша кухня у кімнаті. Також є шафа, речі складені, тумбочка, у ній продукти зберігаємо. Наші два ліжка, тут спимо, стіл, телевізор, планшет. Аби тільки припинилась ця війна, налагодився мир і додому, швиденько додому, до дітей", — розповіла переселенка.
Подружжя живе разом 56 років, мають двох дітей та онуків і трьох правнуків.
Переселенка Віталіна Ужик разом із сином приїхала до Рівного з Харкова у 2022 році. Жінка показала, який вигляд має ванна кімната та кухня у гуртожитку.
"Я старша по поверху. Потрібно доглядати, дивитись за територією, за прибиранням на поверсі. Є пральна машинка, тут у нас чистота і порядок. В кожного свої є шафки. Водичка є на першому поверсі й на другому, на третьому у нас душові кабінки, люди купаються. На кухні спочатку була одна плитка, потім додали ще одну, бо людей побільшало. Всі встигають приготувати поїсти", — зазначила переселенка.
Дружина військовослужбовця Поліна Садова приїхала з міста Лиман, що на Донеччині.
"Нам тут добре, ми не потребуємо нічого. Колектив дуже хороший і керівництво. Захворів — будь ласка, поїсти треба — будь ласка, посуду немає — будь ласка. Гарячу воду мали до 22:00-23:00", — поділилася переселенка.
Чоловік Поліни Юрій приїхав з передової у відпустку у Рівне.
"Добровольцем пішов, без примусу. Приїхав, місяць побув і поїхав захищати свою родину і свою батьківщину. Так і воюю", — додав військовий.
У гуртожитку проживають 83 переселенці, більшість приїхали з Харківської, Луганської, Донецької областей. Спочатку людей було більше, нині частина з них переїхали в орендоване житло, зазначила завідувачка гуртожитку №2 Світлана Бризгалова:
"Ми як змогли, створили їм комфортні умови. Вони — особистості й ми стараємось до кожного знайти підхід. В душі кожен з них дійсно хоче додому, хоче перемоги нашій Україні і кожен хоче затишку домашнього. Хто як міг, так і допомагав. Найбільше допомагав благодійний фонд "Рокада". Було таке, що самі приносили й хліб, і з дому речі".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook