На одному з автовокзалів Рівненщини загорівся генератор. Спершу місцеві самостійно спробувати загасити пожежу та згодом викликали рятувальників.
Про це 11 липня повідомив речник ДСНС в області Дмитро Мельник.
За його словами, пожежа сталася на території автовокзалу в селищі Млинів Дубенського району. Про неї рятувальникам повідомили 10 липня о 12:02:
"Працівники кіоску швидкого харчування, не гаючи часу, спробували загасити полум'я за допомогою вогнегасника. Швидкі дії суттєво сповільнили поширення вогню та дали можливість рятувалникам, які прибули на місце події, остаточно ліквідувати пожежу. Завдяки злагодженій роботі працівників та рятувальників вдалося запобігти поширенню вогню на розташовані поруч кіоски".
Він додав, що пожежа пошкодила генератор потужністю 5 кВт. Наразі встановлюється причина загоряння електроприладу та розмір збитків. Внаслідок пожежі ніхто не постраждав.
Основні правила використання генераторів та акумуляторних пристроїв
Як безпечно використовувати додаткові джерела енергії, раніше розповідав заступник начальника відділу профілактичної роботи управління пожежної безпеки департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України — Анатолій Шкарбута.
З його слів, кількість пожеж і надзвичайних ситуацій від резервних джерел електроживлення збільшилася. Також почастішали випадки, коли від цього гинуть або травмуються люди:
"Потрібно розуміти, що електрогенераторами краще користуватися в приватному секторі. Їх треба правильно розміщати, в безпечному місці, правильно підключати. Для резервного живлення у багатоквартирних будинках підійдуть зарядні станції, акумуляторні батареї, інвертори, павербанки".
Основні причини пожеж і надзвичайних ситуацій та як їх уникнути
Як розповів Анатолій Шкарбута, найбільше пожеж виникає через неякісний електрогенератор або неправильне його встановлення:
"Купуючи електрогенератор або інші пристрої резервного живлення, потрібно звертати увагу на супровідну документацію виробника. Якщо немає інструкції, зокрема щодо безпечного користування, встановлення, заряджання, то потрібно відмовитися від такої покупки. Продукція резервних джерел живлення повинна бути якісною".
Друга причина виникнення пожеж, зі слів рятувальника — заправляння генераторів паливом. Якщо обслуговувати генератор відповідно до рекомендацій виробника, то проблем з ними не буде.
"Потрібно чітко розуміти, що генератор можна заправляти лише тоді, коли він у неробочому стані і охолонув. Також не можна користуватися відкритим вогнем, підсвічуючи результати заправки, чи палити цигарки", — додав Анатолій Шкарбута
За його даними, пожежі через акумулятори зазвичай виникають, коли пристрій без нагляду залишають на зарядку.
"Також не потрібно користуватися резервними зарядними станціями, павербанками, коли ви знаєте, що пристрій був пошкоджений, падав, має якісь сколи тощо. Через це також часто виникають пожежі. Дотримуючись ось таких простих правил, ми значно зменшимо кількість пожеж, а то й взагалі їх не буде".
Як та де правильно встановлювати генератори та акумулятори
Рятувальник дав поради щодо встановлення додаткових джерел електроенергії:
- генератори потрібно встановлювати на відстані не менше шести метрів від будинку, щоб запобігти поширенню пожежі, якщо вона виникне;
- не розміщувати генератор біля вікон та дверей, це може призводити до отруєння мешканців будинку чадним газом.
- встановлювати на рівну надійну поверхню, щоб генератор не рухався, не перекидався і був захищений від опадів, які можуть його пошкодити і призвести до збою роботи.
- акумулятори та павербанки повинні бути в місці, де немає загромадження горючими матеріалами. Не можна на них класти одяг та інші речі.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook