12-річка у школах: у Рівному посадовець з МОНу розповів про реформу профільної середньої освіти

У школах України хочуть запровадити трирічну профільну середню освіту з 10 по 12 класи в 2027 році. Попередньо визначили 30 пілотних закладів, в яких протестують реформу у 2025 році. До цього переліку увійшов Вараський ліцей № 1, що на Рівненщині. Зміни передбачають право учнів на проживання у пансіонаті, вибір профільних предметів та забезпечення доїздом.

Про це 5 липня у Рівному на громадському обговорені реформи повідомив заступник міністра освіти і науки України з цифрового розвитку Дмитро Завгородній.

За його словами, з 2027 року діти мають піти до школи за новим державним стандартом, у початковій та базовій середній школі його вже запровадили.

"Буде запроваджений новий і в старшій профільній школі, який суттєво відрізнятиметься від того, що ми маємо зараз. В першу чергу тим, що дитина, яка вступатиме в 10 клас, матиме можливість обрати певний профіль", — зауважив він.

Дмитро Завгородній додав, що Вараський ліцей № 1 увійшов до переліку закладів освіти, які стануть пілотними у реформи у вересні 2025 року:

"Ми збирали заяви від засновників, громад, закладів освіти. Ми обирали заклади для такої першої хвилі пілоту. Там враховувались різні фактори — досвід цього закладу, досвід закладів, які вже пілотували НУШНова українська школа раніше. Ми хотіли, щоб заклади були різні — з різних територій, більш-менш презентативні".

Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль наголосив, що реформа старшої школи вимагає забезпечення пансіонатами та відповідну матеріально-технічну базу.

"Будь-який учень, який проживає за 10 кілометрів від навчального закладу — має бути забезпечений доїздом і проживанням в пансіонаті. Тому, з урахуванням того, яка в нас логістична складова, особливо у північних районах, які мають високу народжуваність в порівнянні з південними — це виклики, з якими ми працюємо", — зауважив він.

Олександр Коваль зазначив, що до старту реформи вони мають час, щоб це врахувати зміни:

"Ми не зможемо швидко побудувати пансіонати чи забезпечити інфраструктуру. Тому, моделюючи це — ми враховували вже наявні наші ресурси, які дадуть змогу, безпосередньо, запустити цю реформу".

Директор департаменту освіти і науки в області Петро Коржевський пояснив, що дасть реформа профільної освіти для учнів:

"Можливість кожній дитині обрати той чи інший профіль, створити пансіони та можливість мати позаурочну зайнятість. Ми виходимо від початку старшої профільної школи — від початку 10 до 12 класу. Тобто в 12 класі у молодої людини буде можливість 66% обирати предмети за якими вони в майбутньому хочуть себе розвивати, ставати суспільно-важливими".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook