На Рівненщині в'язень оформив на знайому кредит на понад 20 тисяч гривень. Жінка познайомилась з ним у соцмережі і після тривалого спілкування надала доступ до свого інтернет-банкінгу.
Про це у Facebook повідомила інспекторка відділу комунікації поліції в Рівненській області Катерина Пилипчук.
За її словами, на момент скоєння злочину чоловік відбував покарання в місцях позбавлення волі. В одній із соцмереж він познайомився з 44-річною сарненчанкою, яка після тривалого спілкування надала йому доступ до свого облікового запису в інтернет-банкінгу. Пізніше скористатися послугами банку жінка вже не змогла. В березні 2024 року дізналась, що на її ім’я відкрили декілька кредитів.
"Сарненські слідчі встановили, що на початку лютого 47-річний чоловік без відома знайомої оформив договір кредитування на її ім’я. Зловмисник, володіючи особистими даними жінки, вказав їх у анкеті для отримання позики на сайті фінустанови. Вже того ж дня на банківський рахунок прийшли три тисячі гривень. Упродовж місяця чоловік повторив свої злочинні дії ще п’ять разів та отримав кредитні кошти на загальну суму 20 600 гривень. Гроші використовував виключно для власних потреб", — розповіла вона.
Чоловіку повідомили про підозру за трьома статтями:
- шахрайство. Карається штрафом від 3 400 гривень до 5 100 грн або громадськими роботами на строк від 200 до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядомЦе новий вид кримінального покарання. В Мінюсті пробаційний нагляд називають альтернативою ув’язненню. Він обмежує права і свободи засудженого, визначені законом і встановлені вироком суду, але передбачає не ув’язнення, а наглядові й соціально-виховні заходи. Тобто, обвинувачений продовжує знаходитися на волі, але має відвідувати центри пробації. на строк до трьох років, або обмеженням воліОбмеження волі передбачає утримання особи в спеціальних виконавчих установах відкритого типу, без ізоляції від суспільства і з обов'язковим залученням засудженого до роботи на той же строк. Шахрайство, вчинене повторно — карається штрафом від 51 тисячі гривень до 68 тисяч гривень або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років;
- Порушення недоторканості приватного життя. Караються штрафом від 8 500 гривень до 17 000 грн або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк. Ті самі дії, вчинені повторно — караються пробаційним наглядом на строк від трьох до п’яти років або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той же строк;
- Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних систем. Карається штрафом від 17 тисяч гривень до 51 тисячі грн або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той же строк.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook
Читати ще