Прокуратура через суд вимагає повернути державі землі Нобельського нацпарку на Рівненщині

Прокуратура подала позов до суду, щоб повернути понад 170 гектарів землі на півночі Рівненщини у державну власність. Ця територія входить до Нобельського національного природного парку, її вартість — майже 4 млрд грн.

Спеціалізована екологічна прокуратура звернулася до Господарського суду Рівненської області, щоб повернути у державну власність землі природно-заповідного фонду площею понад 170 га.

"Це, приміром, як п'ять парків імені Тараса Шевченка у Рівному. На території національного природного парку "Нобельський" розташована земельна ділянка, яка всупереч вимогам законодавства передана у комунальну власність на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру в області. Тож аби вберегти землю від протиправного господарювання, прокуратура подала позов із вимогою повернути цю ділянку державі", — зазначила речниця прокуратури в області Оксана Жужельська.

Директор Нобельського парку розповів Суспільному, що йдеться про землі на кордоні з Білоруссю біля села Комори Зарічненської громади:

"Ця земля розташована на території парку. Прокуратура судиться з Держгеокадастром та Зарічненською тергромадою. У нас є позовна заява, ми виступаємо як третя сторона. Коли створювалися ТГ у 2020 році, Держгеокадастр передав цю територію парку в комунальну власність, тоді вони до кінця не розібралися із законодавством. Згідно із законом, землі парку мають бути у державній власності. Це така законодавча формальність. Територія оберігалася адміністрацією парку, службою охорони. Ці землі не використовувалися: вони заболочені, там є вода, росте очерет та лоза".

Ділянка, яку через суд прокуратура хоче повернути у державну власність, має статус земель природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Її вартість становить понад 3,8 млрд грн. Господарський суд Рівненської області відкрив провадження у цій справі.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook