"У нас має бути все охайно": як у госпіталі на Рівненщині стрижуть поранених бійців

У госпіталі на Рівненщині щомісяця стрижуть поранених військових волонтерки благодійного фонду "Центр Людей Доброї Волі". За фахом вони — перукарки, освітянки та мисткині, а об'єднало жінок те, що всі мають рідних, які воювали або воюють за Україну.

Як це відбувається — бачило Суспільне.

Волонтерка Тетяна працює перукаркою понад 20 років, а після повномасштабного вторгнення щомісяця приїздить в обласний госпіталь ветеранів війни стригти військових:

"Це ж наші хлопці, я повинна внести якусь свою допомогу для них. Спілкуємось, жартуємо про життя".

Військовослужбовець з Харкова Микита Максимов розповів, що давно хотів козацького чуба. Тож коли у госпіталь, де він лікується, приїхали перукарки, він уже знав, яку зачіску обере:

"Поки мало волосся, не вийде зробити одразу оселедця. Будемо вшановувати козаків таким чином. Я ж козак! Я звик до коротких зачісок. Оскільки я військовий, у нас має бути все коротко, охайно і красиво".

У жовтні 2023 року Микита отримав поранення під час штурму в районі Макіївки на Донеччині. Лікарі діагностували в нього травму спинного мозку. Із січня боєць лікується у госпіталі на Рівненщині, поділився, що візити перукарів для поранених бійців потрібні:

"Багато хто забиває на себе, ходять з негарною зачіскою, взуття не купують. Так не можна. Нам треба, щоб приїздили перукарі, волонтери приносять нам частину одягу. Їздимо в театр, у зоопарк. Це щоб ми відчували себе повноцінними людьми".

Благодійний фонд "Центр Людей Доброї Волі" заснований вдовами військовослужбовців, які загинули на Донеччині та Луганщині у 2014-2015 роках. Майже усі волонтерки мають рідних, які воювали чи воюють у Збройних сил України, розповіла співзасновниця фонду Любов Шелкович. З її слів, волонтерки навідують поранених бійців не лише, щоб підстригти, а й щоб підтримати їх у період лікування та реабілітації:

"Ми раз на місяць приїжджаємо в шпиталь, завжди приїздимо не з пустими руками. Ми збираємо донати, привозимо ліки".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook