На Рівненщині безробітних залучають до облаштування житла для переселенців. Що кажуть у громаді та центрі зайнятості

У Костопільській громаді облаштовують житло для ВПО. Фото: Рівненський обласний центр зайнятості

На Рівненщині у Костопільській громаді п'ятьох безробітних залучили до суспільно-корисних робіт, вони облаштовують житло для переселенців. Наразі громада готується до поселення ВПО, зокрема підготовлюють приміщення для прожиття.

Кого залучають до робіт та що за це отримують люди Суспільному розповіли у Костопільській міській раді та обласному центрі зайнятості.

Як громада готується до поселення переселенців

Зі слів заступника міського голови Костополя Андрія Ткачука, визначили потенційні приміщення для переселенців. Першочергово їх поселятимуть у будівлі, які перебувають у власності громади. Згодом планують розмістити у будинках, які нададуть жителі громади.

"На сесії частково виділили гроші на облаштування місць для прийому переселенців. Я запропонував зробити ремонт у колишній Великолюбаській амбулаторії для того, щоб тимчасово їх там прийняти. Згодом плануємо поселити переселенців у будинки в громаді. Старости шукають будинки по селах, в яких ніхто не живе, тобто власники не проживають, або виїхали", — пояснив Андрій Ткачук.

Також він додав, що до суспільно-корисних робіт залучають безробітних, які перебувають на обліку у центрі зайнятості. Вони займають ремонтом у будинках, які надали жителі громади для ВПО.

Костопільська міська рада виділила на облаштування житла 270 тисяч гривень, загальна потреба складає 660 тисяч гривень, повідомили на сайті міськради.

"За кошти місцевого бюджету приводимо приміщення до нормального стану — щось пофарбувати, побілити. Суми там невеликі — це фарба, щітки, інші будівельні матеріали. Ці будинки спільно зі старостами та власниками будемо пропонувати переселенцям. Наприклад, є два будинки в селі Великий Мидськ, готуються будинки в селах Гута, Пісків та Пеньків. Суспільно-корисні роботи в основному проводять жителі громади — це люди, які перебувають в центрі зайнятості на обліку. Буквально тиждень як проводять такі роботи. Це не кваліфіковані роботи — побілити, пофарбувати тощо", — розповів Андрій Ткачук.

Чиновник зазначив, коли саме громада прийматиме переселенців — невідомо. Наразі вони облаштовують відповідні умови для їхнього проживання.

Як залучають людей до суспільно-корисних робіт

В області тривають роботи в рамках проєкту "Армія відновлення". Він був запроваджений урядом восени 2022 року і передбачає виконання різного роду суспільно-корисних робіт.

"Суспільно-корисні роботи — це вид тимчасової трудової зайнятості для працездатних людей в умовах воєнного стану. Це виконання робіт, що мають оборонний характер: ліквідація надзвичайних ситуацій, допомога населенню, в госпіталях, у лікарнях", — розповів начальник відділу обласного центру зайнятості Дмитро Лупін.

Зокрема, у Костопільській громаді безробітні, які перебувають на обліку у центрі зайнятості, облаштовують житло для переселенців — в селах Яполоть, Великий Мидськ, Пісків та Пеньків.

"Для людей, які були евакуйовані зі зони бойових дій, надається тимчасове житло в громаді, зокрема і в Костополі. П'ять людей залучити до допомоги переселенцям. Вони надають допомогу із впорядкування житла для ВПО. Загалом ці роботи не потребують особливої кваліфікації, як правило, це підсобні роботи. Контроль за виконання таких робіт покладені на замовників, тобто на комунальне підприємство, на їх керівників, які уклали договори із центром зайнятості", — розповів Дмитро Лупін.

Люди, яких залучили до суспільно-корисних робіт, отримують заробітну плату, не меншу від мінімальної.

"Якщо особа відпрацювала повний робочий місяць, відповідно у квітні зможе отримати заробітну плату у розмірі восьми тисяч грн. Люди, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та залучаються до таких робіт отримують заробітну плату з фонду соціального страхування", — додав начальник відділу обласного центру зайнятості.

За його даними, з початку 2024 року до 12 квітня до суспільно-корисних робіт на Рівненщині залучили 1 474 людини. У Костопільській громаді, відповідно до укладених договорів, залучили 47 безробітних.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook