Припинення гарячого водопостачання у Рівному: як на це реагують містяни

З 1 квітня Рівнетеплоенерго припинило централізовану подачу гарячої води для понад восьмисот споживачів. Це пов'язано із заборгованістю перед газопостачальною компанією у майже сто мільйонів гривень, розповів прессекретар підприємства Олексій Кривошеєв.

Суспільне поспілкувалося із рівнянами та дізналося як вони реагують на відключення гарячого водопостачання.

Рівнянка Марія проживає в одній із квартир п'ятиповерхівки на вулиці Котляревського. Жінка зазначила, що приладів для нагрівання води вона не має:

"Мене влаштовує централізоване водопостачання. Я не хочу бойлер. Зайве місце займає у ванній, чи де його повісити. Я вважаю, що гаряча вода в будинку має бути цілий рік. Людина ж кожен день має митися. Гріємо на газу в каструлях і в ванній миємося".

Рівнянка Марія. Фото: Суспільне Рівне

45-річна Софія Галабурда для підігріву води використовує газову колонку. Вона розповіла, що гарячою водою від теплопостачального підприємства не користується вже понад десять років.

"Набагато дешевше. Навіть якщо і треба буде — новий куплю. Але це все одно не порівняти, коли ти залежиш від системи, яка хоче тобі дає, хоче — не дає, але нараховує", — зауважила Софія Галабурда.

Рівнянка Софія Галабурда. Фото: Суспільне Рівне

Гарячої води централізовано Рівнетеплоенерго не подаватиме через те, що "Нафтогаз Трейдинг" припинило подачу газу підприємству через борг у майже 100 мільйонів гривень.

Споживачі заборгували теплопостачальній компанії майже 314 мільйонів гривень, пояснив прессекретар підприємства Олексій Кривошеєв:

"Це найбільший борг, який існував. Водночас компанія винна вже 95 мільйонів за спожитий газ. І ми отримали листа від компанії "Нафтогаз Трейдинг" про те, що поки Рівнетеплоенерго не погасить борги, постачання газу для компанії припиняється. Навіть якби дуже хотіли подавати гарячу воду — ми зараз не можемо".

Повідомлення Рівнетеплоенерго від Нафтогазу. Скрин: Facebook Рівнетеплоенерго

Прессекретар додав, що наразі відновлення подачі гарячої води розглядають за двома сценаріями: після погашення заборгованості споживачами та з початком нового опалювального сезону.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook