Грає на сопілці: на Рівненщині десятирічна школярка збирає гроші для ЗСУ

Ексклюзивно
Десятирічна Аміна Гончарова грою на сопілці збирає гроші для ЗСУ. Фото надала Неоніла Баловіна

У Вараші на Рівненщині, десятирічна учениця мистецької школи Аміна Гончарова 31 березня зібрала 1 300 гривень, граючи на сопілці для перехожих. У такий спосіб вона вдруге підтримала ЗСУ. Кількома днями раніше дівчинка зібрала 2 050 гривень. Ці гроші вона передала до загального іменного збору для військовослужбовця-випускника Вараської мистецької школи.

Аміна розповіла Суспільному, що відвідує заняття із гри на сопілці другий рік і вирішила у такий спосіб збирати гроші для ЗСУ:

“Я вийшла сама, не боялася. Коли грала, то люди мені дякували, давали гроші на ЗСУ, зупинялися, слухали, як я граю. Людей небагато було, бачила знайомих своїх серед них, вони мені усміхалися. Спочатку не було холодно, а потім, коли вже грала довго, то змерзла й пішла додому. Але, незважаючи на це, я раділа, що змогла зібрати гроші для ЗСУ. Можливо, коли стане тепліше, спробую грати так ще раз”.

Facebook Неоніла Баловіна

Мама Аміни — Вікторія розповіла, що спочатку ідею доньки вона не сприйняла серйозно, та коли дівчинка попросила допомогти з підготовкою, не відмовила:

“Це вона саменька вирішила таке зробити, дивилася новини, бачила, що якийсь хлопчик так волонтерством займається. І так її це взяло за душу, шо приходить до мене і каже: «Мам, піду пограю на сопілочці, хочу збирати кошти на ЗСУ». Я думала, вона так жартує, не взяла це до уваги особливо. Але, бачу, що баночку шукає, шпортається — мабуть не жарти. Спитала, чи дійсно вирішила йти, а вона: «Піду». Попросила допомогти написати на баночці “Для ЗСУ”. Я думала, що там хвилин 10 чи 20 побуде. А вона — дві години грала. Прийшла вся в ейфорії, казала, що люди дякували. Хоч і захворіла потім”.

Викладач музичного відділення Вараської мистецької школи Олександр Стискун додав, що Аміна — старанна, відповідальна й ініціативна учениця:

“Вона дуже любить грати на сопілці, завжди виконує всі завдання, які дають. Про те, що хоче збирати кошти грою на сопілці не казала. Зібрала ж непогану суму. Я їй говорив, що деякі уроки в нас пропадають, бо я ще граю у нашому оркестрі “Енергія Полісся” й ми залучені на похованнях наших військових. То така справа — вона знає, що війна. Аміна дуже розвинена, все знає і концерти у нас в школі благодійні відбуваються”.

Зібрані гроші Аміна передала до загального збору на благодійному концерті Вараської мистецької школи, разом тоді вдалося зібрати 24 тисячі гривень для випускника, а нині — військового Миколи Позніцького.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook