Акторство і не тільки: як у Дубні на Рівненщині працює молодіжний простір через міжнародну програму UPSHIFT

Ексклюзивно
Актор Олексій Титаренко розповідає про кіномистецтво. Фото: Суспільне Рівне

Молодь Дубна на Рівненщині реалізовує власні проєкти в UPSHIFT. Це інноваційна програма для підлітків та молоді, що допомагає перетворити ідеї на дієві проєкти. У її рамках відбувся тренінг з акторської майстерності. Його провів директор та художній керівник рівненського театру "Сонях" Олексій Титаренко.

Про розвиток молодіжного простору на Рівненщині розповіла менторка проєкту UPSHIFT Анастасія Бабенко. У Дубні його реалізовує молодіжна команда "Громи новацій".

До тренінгу з акторської майстерності долучилися місцеві школярі та студенти. Учениця 8 класу Мар’яна Дуб розповіла:

"На цей тренінг зареєструвалася, щоб вдосконалити свої акторські навички. Мене в школі залучають до різних заходів та дають акторські ролі. Тому таке навчання, сподіваюся, поліпшить мої вміння. Лектор Олексій дав гарні поради, як навчитися не перегравати, гармонійно вливатися в роль і поводитися як в житті".

Учасниця тренінгу Мар'яна Дуб. Фото: Суспільне Рівне

Третьокурсник Дубенського медколеджу Юрій Нечипорик не вперше відвідує заходи, які організовують в молодіжному просторі:

"Мені дуже подобаються тренінги з Олексієм, я був на двох. Майбутнє не планую пов’язувати з акторством — я вже вибрав медицину. Але для життя навички акторської та ораторської майстерності пригодяться. Я радий, що у Дубні організовують такі цікаві проєкти, де можна провести час із задоволенням та користю".

Учасник тренінгу Юрій Нечипорик. Фото: Суспільне Рівне

Актор театру та кіно, директор та художній керівник рівненського театру "Сонях" Олексій Титаренко в лютому провів два тренінги в Дубні. Він зазначив, що їхня мета — заохотити молодь до акторської професії і дати можливість їм спробувати себе в ролі.

"Окрім того, акторська майстерність корисна для життя, для загального розвитку. Вона сприяє покращенню пам'яті, уяви, реакції, уваги. Допомагає навчитися вільно почуватися перед аудиторією. І те, що частина учасників після першої нашої зустрічі, прийшла ще й на другу, свідчить, що їм це справді цікаво", – розповів Олексій Титаренко.

Олексій Титаренко розповідає про акторську гру. Фото: Суспільне Рівне

Про участь дубенської команди в проєкті UPSHIFT

Команда дубенської молоді "Громи новацій" серед 40 претендентів увійшла в десятку переможців в області і стала учасником програми UPSHIFT. Її на Рівненщині реалізує ГО "Будуємо Україну Разом", за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії.

За умовами проєкту, для кожної команди виділяють по 70 тисяч гривень на реалізацію своїх ідей. Дубенська команда в межах свого проєкту "База" запланувала 15 тренінгів, частина з яких вже відбулась. 9 березня підсумують свою роботу.

Фото: Суспільне Рівне

Заявку на участь в проєкті UPSHIFT подала студентка Дубенського педколеджу Ірина Чорнобай, а потім майже два місяці їхня команда намагалася знайти приміщення під створення молодіжного простору.

Запропонували їм допомогу голова БО "Фонд громади Дубна "Добробут" Микола Мандзюк спільно з керівником БФ "Карітас-Дубно" Андрієм Ковалем, який надав простір для проведення молодіжних заходів.

Також, зі слів Ірини, на перших лекціях було мало учасників. Зараз один захід відвідують в середньому 20 людей.

"Однією з наших цілей було – стати потужною молодіжною командою, яка ні від кого не залежить. Тому ми тренінгами об’єднали навколо себе активну небайдужу молодь", – поділилася Ірина Чорнобай.

Фото з першої лекції в рамках проєкту. Фото: спільнота "Молодь Дубна"

Менторка дубенської команди "Громи новацій" Анастасія Бабенко розповіла, що програма UPSHIFT націлена на розвиток молоді в напрямі проєктного менеджменту:

"Учасники програми знаходять проблему, досліджують її, потім шукають ідеї для її вирішення та отримують на це кошти. А я з допомогою певних інструментів допомагаю в досягненні їхніх цілей".

Менторка проєкту Анастасія Бабенко. Фото: Суспільне Рівне

У Рівненській області зараз стартував третій набір учасників для цієї програми, кожен з них охоплює по десять команд. На Рівненщині загалом вже 30 команд з різних міст і сіл працюють в UPSHIFT.

"Дівчата з Дубна вибрали дуже актуальну для Дубна проблему – облаштувати і наповнити в своєму місті молодіжний простір. Для місцевої молоді – це крута можливість розвиватися, спілкуватися один з одним. Таких молодіжних просторів на Рівненщині небагато, тому тема актуальна. Сподіваюся, в майбутньому ми будемо співпрацювати з молодіжною командою Дубна як партнери, будемо допомагати один одному, ділитися ідеями та напрацюваннями", – додала Анастасія Бабенко.

Фото: Суспільне Рівне

Анонси подій дубенської команди можна знайти в Instagram на сторінці проєкту Baza.dubno. Адреса молодіжного простору: м. Дубно вул. Грушевського, 103, біля храму УГКЦ.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook