У Рівненській обласній дитячій лікарні вперше зробили пластику дитині з хворобою Гішпрунга

Ексклюзивно
На фото зліва — Олександр Парух. Фото: Рівненська обласна дитяча лікарня

У Рівненській обласній дитячій лікарні вперше зробили пластику дитині, яка мала вроджену ваду розвитку нижнього відділу травного тракту. Її ще називають хворобою Гішпрунга. Оперували 17-річного пацієнта, якому до цього зробили вісім хірургічних втручань.

Про це 20 лютого Суспільному повідомив дитячий лікар-хірург Олександр Парух.

Операція, яку він робив — глютеоаносфінтеропластика. Це пластика анального сфінктераМ'яз анусу, який виконує функцію замикального клапану прямої кишки. сідничним м'язом.

"Раніше дитину оперували з приводу хвороби Гіршпрунга це вроджена вада розвитку нижнього відділу травного тракту, за якої відсутні інтрамуральні нервові сплетення, що призводить до стійкого порушення функції кишечника, двічі — в Охматдиті, чотири рази — в Німеччині, двічі її оперував я, 4-5 років тому. Після багатьох операцій в дитини виникла недостатність анального сфінктера. Тобто це м'яз, який функціонує, як замикальний апарат прямої кишки, для того, щоб людина могла утримувати випорожнення і здійснювати акт дефекації в необхідний час і необхідних умовах".

За словами хірурга, операцію довелося робити через запальні ускладнення та наслідки попередніх хірургічних втручань:

"Вищевказані чинники викликали пошкодження м'яза, який перестав виконувати свою функцію, тобто кал у дитини не утримувався. Це 17-річна дитина, тож виникали не тільки функціональні, а й психологічні проблеми. Зміст операції полягав в тому, що частину великого спідничного м'яза перемістили в ділянку ануса у вигляді петлі й вшили навколо ануса".

Після операції спостерігатимуть, чи прижився м'яз і, чи зможе частково замістити відповідну функцію в організмі.

Таку операцію в Рівненській обласній дитячій лікарні робили вперше, додав Олександр Парух:

"Потрібна була згода пацієнта, операція дуже непроста, в тому числі й через психологічний стан пацієнта і його родичів. Вибрали оптимальний час для операції. В нас, в обласній дитячій лікарні, не робили подібних складних хірургічних втручань".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook