Найбільша небезпека від лисиць: які заходи хочуть задіяти для боротьби зі сказом на Рівненщині

На Рівненщині у 2023 році кількість випадків захворювань диких тварин на сказ зросла на 30%. Це в порівнянні з 2022 роком. Серед тварин найбільш небезпечними переносниками хвороби вважаються лисиці.

Про це у Facebook начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

За його даними, у 2023 році, через збільшення випадків захворювання на сказ, на Рівненщині оголосили 48 неблагополучних пунктівНеблагополучний пункт – населений пункт за адміністративним поділом, на території якого встановлене епізоотичне вогнище, тобто місце прояву захворювання..

Щоб запобігти поширенню хвороби, в області продовжать пероральну вакцинацію. У 2023 році нею охопили 1,5 тисячі кв км в Дубенському районі, цьогоріч — планують 10,5 тисяч кв км по області.

"Серед тварин — найбільш небезпечні переносники сказу – червоні лисиці. Саме їх важливо знешкоджувати, як джерело збудника хвороби. Проте, через військовий стан вже два роки повноцінно не проводяться заходи з врегулювання чисельності диких м’ясоїдних тварин. Тому вирішили обговорити алгоритм відстрілу заражених лисиць з військовими", — написав Олександр Коваль.

Чим небезпечний сказ

Сказ — це гостре небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини. Воно супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи й майже завжди закінчується смертю.

Щороку від цього захворювання у світі гине понад 55 тисяч людей і більше одного мільйона тварин.

Як передається захворювання

Сказ проникає в організм через травми на шкірі — укуси або подряпини. Також вірус інколи може проникати через слизові оболонки, можливе зараження оральним та повітряно-крапельним шляхом.

"Проблема сказу завжди була актуальною в Україні, бо на її території мешкає 22 види диких м’ясоїдних тварин, які є потенційним джерелом збудника сказу в природі. Основним джерелом збудника сказу продовжує залишатись червона лисиця, а також єнотоподібні собаки, хижаки родини куниць вовки та безпритульні тварини", — зазначали в обласній Держпродспоживслужбі.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook