Перейти до основного змісту

У селищі на Рівненщині зникають безпритульні собаки. Жителі підозрюють отруєння

Близько десятка безпритульних собак, якими опікувалися місцеві жителі у селищі Володимирець на Рівненщині, зникли з вулиць. Про це повідомила місцева зоозахисниця та волонтерка Вікторія Мороченець у Facebook.

Як вона розповіла Суспільному, перші повідомлення про те, що тварин, за якими наглядали та підгодовували, ніде немає, з'явилися 3-4 січня:

"У нас є група у Viber з місцевими жителями, які опікуються бездомними тваринами в різних частинах селища. І от 4 січня вони почали казати, що нема тих собак, яких вони годували".

Жінка додала, що, ймовірно, йдеться не лише про бездомних тварин, але й про тих, які з дворів не виходять.

"Є жінка, яка доглядає кішку та собаку військового, який зараз на фронті. То в той самий час казала, що собака кілька днів не виходив, а потім з'явився ніякий, а кішка взагалі пропала".

Вікторія розповіла, що знає усіх безпритульних собак у Володимирці, опікується такими тваринами кілька років. Знає, що ті, які з жовтими кліпсами — то стерилізовані раніше у Костополі, з блакитними — у Луцьку. Є й такі, які не мають кліпс, але точно стерилізовані, бо їх стерилізацію жінка організовувала самостійно й домовлялася з ветеринарами. Кліпси таким не вчепили, бо це — додаткові гроші.

"Знаю, що є люди, яким ті собаки весь час гавкають, заважають — вони ж пишуть все це на поліцію. Обурюються, коли бачать, як ми підгодовуємо тварин. Тому думаю, що, може, потравили. Не може ж так бути, що ті собаки були, а потім зникли. Якщо вони вмерли масово, то це якийсь мор, хвороба? Про це ж тоді повинні теж знати, це ж надзвичайна подія. Де собаки поділися?"

Вікторія Мороченець зазначила, що нещодавно ще одна жінка розповіла, що її пес нікуди з двору не виходить та не бігає вулицею, став кволим та не їсть.

"Я сказала, що робити, але не знаю, що там далі. Думаю тепер, що якусь трутку ось так і в двори могли розкидати".

Історія пса Рижого

Одного із безпритульних псів, якого постійно бачили поряд з військовими на прощаннях, знайшли в хворобливому стані біля відділу поліції 15 січня. За порятунок собаки на кличку Рижий взялася військовослужбовиця Інга:

"Хлопці в наряд заступали, побачили, що лежить біля поліції — зразу ж винесли подушку, переклали і набрали до мене з чоловіком. Поліцейський якраз вийшов чистити сніг, то сказав, що на камері було видно, як пес біг, потім різко став, почав крутитись — оце, скоріш за все, спазми від отрути в шлунку. Потім впав і більше не вставав, лише як шлунок промили, то вставав на хвилину блювати, і знов ліг".

Пес Рижий. Фото надане військовослужбовицею Інгою

Зі слів Інги, спочатку думали, що пса збила машина, тож зателефонували до місцевого очільника Держпродспоживслужби Олександра Петрука. Він проконсультував, що робити і згодом приїхав оглянути тварину:

"Він вколов антибіотик та глюкозу, прощупав — ніяких ушкоджень. А після того, як промили шлунок, у собаки була зелена блювота — і все зрозуміло".

Військовослужбовиця забрала пса до себе на перетримку, йому стало легше:

"Хтось витрачає час, кошти, нерви на те, щоб їх відловити, стерилізувати для зменшення популяції, годувати, щоб вони не були злими. А хтось за пляшку чи пару гривень вбиває жорстоким способом тих, хто лише недавно почав довіряти людям... А наш Рижий одужає, витягнемо, своїх не кидаємо".

За словами Інги, у поліцію ще не звертались, але такий крок розглядають.

Що каже про випадок спеціаліст

Очільник Держпродспоживслужби у Вараському районі Олександр Петрук, який оглядав собаку, зазначив, що однозначно стверджувати, що собаку отруїли — не можна.

"Так, я допомагав тій тваринці. Але при отруєнні, окрім рвоти і слиновиділення, проявляється агресія — її не було. Хтозна, може, щось не те з'їв — це ж безпритульна собака. З отруєнням за пів дня відкачати собаку не так легко".

Фахівець розповів, що висновок можна зробити лише за аналізами, однак тварині їх ніхто не робив.

"На аналіз тварину не відправляли, вона відійшла. Хтозна, що з собаками. У нас торік в районі було 14 випадків сказу, хворіли домашні коти та собаки, тому є проблеми. Відкидати людський фактор не можна теж, є частина людей, яким от не подобається, що тварини гуляють на вулиці. Але стверджувати однозначно, що то отруєння, не варто".

Що кажуть у селищній раді

У Володимирецькій селищній раді Суспільному розповіли, що у межах комплексної програми благоустрою та розвитку ЖКГ на 2022-2025 роки передбачені кошти з місцевого бюджету для вилову, стерилізації, вакцинації і профілактичних обробок. У 2022 році для таких заходів виловили 42 собаки, витративши загалом 75,6 тисячі гривень.

Як зазначив перший заступник селищного голови Анатолій Рижий, такі заходи заплановані і на наступний період дії програми.

"Аби таких конфліктних ситуацій та обурення було менше, будемо виловлювати тварин. У КП "Благоустрій" вже закупили клітку, петлі і все інше, що потрібне для відлову. Зараз ведемо перемовини з притулками для тварин, аби передавати їх після вилову. Якщо погодяться, то вже з наступного тижня ми власними силами відловимо безпритульних тварин, заплатимо гроші, віддамо на утримання. Думаю, лютий — це крайній термін, коли почнемо працювати за таким принципом", — сказав посадовець.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції