У Рівному за пів місяця троє людей померли від COVID-19. Що про це відомо

Від початку листопада 2023 року у медичних закладах Рівного зафіксували три смерті від ускладнень COVID-19. Померли люди старшого віку, які не були щеплені від коронавірусу та мали супутні хронічні захворювання.

Про це Суспільному 15 листопада повідомила в.о. завідувача відділення інфекційного контролю та антимікробної резистентності обласного центру контролю та профілактики хвороб Марія Носалєва.

Наприкінці жовтня в області зафіксували першу за пів року смерть від ускладнень коронавірусу. У листопаді, зазначила фахівчиня, померли двоє чоловіків та одна жінка, віком від 73 до 87 років:

"Люди похилого віку з досить тяжким хронічними захворюваннями, невакциновані. Ковід дав ускладнення на основні захворювання, він ще більше ослабив їхній організм і на фоні COVID-19 основні захворювання дали про себе знати й, відповідно, призвели до летального закінчення хвороби".

Марія Носалєва також додала, що серед хворих був чоловік, який раніше переніс захворювання на коронавірус, а двоє інших захворіли вперше.

"Двоє людей — це жителі міста Рівне, один — немісцевий, потрапив в обласну лікарню, бо його зняли з потяга в Рівному і доправили до лікарні. Відповідно до проведеного епідрозслідування, він сів на потяг з симптомами, протягом поїздки йому стало гірше і він втратив свідомість. Відомо, що чоловік їхав здалеку", — розповіла фахівчиня.

Скільки людей захворіли на коронавірус

За даними Марії Носалєвої, минулого тижня на Рівненщині зафіксували 298 випадків захворювання на COVID-19. Зокрема, у Рівному захворіли 92 людини.

Нові підштами коронавірусу, зареєстровані на Рівненщині

Пірола

Лабораторно підтверджений перший випадок нового субваріанту коронавірусу під назвою "Пірола" виявили на Рівненщині, захворів 20-річний чоловік. Виокремити випадок "Піроли" вдалося завдяки секвенуванню — лабораторному дослідженню, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус, виявити, які мутації відбулися у геномі вірусу, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Новий субваріант вірусу (BA.2.86) під назвою Pirola уперше зафіксували влітку в Ізраїлі, потім його виявили в США, Данії та Великій Британії. У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни.

Наразі за симптомами та клінічним проявом захворювання субваріанту “Пірола” не виявлено особливих відмінностей від попередніх штамів COVID-19. Однак через велику кількість мутацій “Пірола” швидше вражає ослаблений імунітет. Захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак вакцина знижує ризики ускладнень.

Арктур

Також на Рівненщині зафіксували новий підвид штаму коронавірусу "Омікрон", який має назву "Арктур". Він характеризується підвищеним рівнем заразності, аніж близький до нього штам "Кракен".

Про це 7 листопада повідомив генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов під час онлайн-брифінгу в ОДА.

Зі слів фахівця, вперше "Арктур" виявили у Дубенському районі.

"Це субваріант ковід-штаму "Омікрон", який співпадає з назвою найяскравішої зірки в північній півкулі. Його вперше виявили у січні 2023 року в Індії, він швидко поширюється світом, переважає і в Сполучених Штатах Америки. Характеризується дещо підвищеним рівнем заразності, більший в 1,2 рази, ніж близький до нього штам "Кракен".

Проте "причин для паніки немає", додав Сафонов, адже штам не є небезпечнішим, ніж попередні штами і Всесвітня організація охорони здоров'я оцінює його серйозність як низьку.

"Арктур" викликає у пацієнтів багато симптомів, притаманних для попередніх варіантів COVID-19: високу температуру, кашель, біль у горлі, м'язову слабкість. Однак додався новий симптом — сверблячий кон'юнктивіт без гною, але з відчуттям липкості в очах. Раніше таких очних проявів було менше, повідомив фахівець.

Він також зазначив, що щеплення від коронавірусу й досі залишається бажаним, як і раніше, особливо у віці 65+. Вакцини безплатні та у вільному доступі.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook