Ремонт мосту біля Сарн на Рівненщині: коли можуть відкрити для проїзду технологічну переправу

. Фото: Telegram В.Коваля

Якщо погода сприятиме проведенню капітального ремонту мосту через річку Случ біля міста Сарни на Рівненщині, то рух технологічною переправою можуть відкрити у січні 2024 року.

Про це у своєму Facebook 20 жовтня повідомив начальник Сарненської районної військової адміністрації Олександр Кохан.

В чому проблема

На капремонт міст біля міста Сарни на трасі М-07 Київ — Ковель – Ягодин закрили 1 серпня 2023 року. 9 серпня начальник ОВА Віталій Коваль повідомив про організацію резервної переправи, яка діятиме по дві години зранку та ввечері.

16 серпня очільник ОВА повідомив, що рух по тимчасовому монтажному мосту повністю перекривають.

"Наразі стартує новий етап будівельних робіт мосту на автодорозі М-07 Київ — Ковель – Ягодин. Під час їх виконання перебувати поблизу об’єкту може бути небезпечно для життя та здоров’я людей. Це вимушене рішення, мета якого – збереження життя та здоров’я всіх учасників дорожнього руху. Воно також пришвидшить темпи виконання капітального ремонту мосту", — написав Коваль у Telegram.

Водночас існують два затверджені варіанти об’їзду:

  • Т-18-11 через с. Гранітне, с. Вири, с. Ясногірка, с. Чабель, с. Лінчин, с. Михалин, м. Березне, с. Кам’янка, с. Антонівка — протяжністю 64,5 км;
  • Н-25 через с. Яринівка, с. Малушка, с. Катеринівка, м. Сарни — протяжністю 38 км.

Частина депутатів обласної ради зажадали від шляховиків пояснень, чому не можуть відновити проїзд тимчасовою переправою. У Службі відновлення та розвитку інфраструктури відповіли, що вікно для проїзду транспорту тимчасовим технологічним мостом через річку Случ “дуже уповільнило темпи виконання робіт”.

"У випадку забезпечення зменшення тиску громади на будівельну організацію та безперебійного технологічного процесу... , прогнозоване відновлення дорожнього руху на мосту через р. Случ орієнтовно передбачається у лютому-березні 2024 року".

Січень 2024: що може статись

20 жовтня начальник Сарненської РВА Олександр Кохан написав, що "підрядна організація докладає максимальні зусилля, щоб випереджати графіки робіт та прискорювати реалізацію цього важливого проєкту для нашого району".

За його словами, переїжджати через Случ транспорт, ймовірно, зможе після нового року:

️"За умови подальших сприятливих погодних умов та безперебійному технологічному процесу, орієнтовано, вже з січня 2024 року буде забезпечено можливість проїзду технологічним мостом через річку Случ".

Позиція шляховиків

У Службі відновлення та розвитку інфраструктури області Суспільному підтвердили, що ймовірність відкриття технологічного мосту для руху обговорюється. Водночас, зі слів заступника начальника Дмитра Леонтіюка, у цих планах орієнтуються не на конкретні дати, а на будівельний процес, для якого цей технологічний міст призначений.

“Роботи на об’єкті підрядні організації проводять так швидко, як можуть. Сам технологічний міст використовується як платформа для важкої техніки, зокрема, й для будівельного крана. Як тільки потреба у залученні такої техніки відпаде - можна буде говорити про ймовірність пустити транспорт технологічним мостом. Влада, зокрема, місцева, долучена до розгляду цього питання, про процес вони проінформовані”.

З його слів, сказати конкретну дату відкриття руху наразі не можуть, на це впливатиме сукупність факторів.

“Відбувається складний будівельний процес, до якого залучені різні організації та виконавці. Якщо ті графіки, які ми маємо, будуть дотримані, не станеться чогось екстраординарного, то так, це може буди в січні. Однак, ми з обережністю говоримо про це, адже частину процесів передбачити і врахувати під час війни неможливо. Це може бути як раніше, так і пізніше”.

Посадовець додав, що формат проїзду технологічним мостом також іще на стадії обговорення.

Скільки коштує ремонт

На порталі публічних закупівель ProZorro є дві закупівлі, що стосуються капремонту мосту через Случ. Першою у спрощеній закупівлі вказана ціна майже 390 млн грн, виконавець — ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада".

Друга закупівля, оприлюднена у серпні 2023 року, вказана у розмірі майже 527 млн грн. Там виконавцем вказане ТзОВ "Група компаній "Автострада".

"Капітальний ремонт мосту через Случ — це була одна з критичних необхідностей для забезпечення сталого функціонування транспортного сполучення, зокрема, військового, тому урядом було прийнято рішення про включення цього об'єкту, досить обмеженого в умовах воєнного стану, які будуть ремонтуватися", — зазначали раніше Суспільному у Службі відновлення та розвитку інфраструктури.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook