Як у лісах на Рівненщині розкидають приманки з вакциною проти сказу

Ексклюзивно
. Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині у Дубенському районі триває вакцинація диких м'ясоїдних тварин проти сказу. З 12 по 15 вересня 26 спеціальних бригад розкидають приманки з вакциною у лісах району.

Суспільне побачило, як працювала одна з таких бригад в урочищі Ужинець поблизу Млинова.

До початку повномасштабного вторгнення по всіх районах Рівненщини приманки з вакциною для тварин розкидали за допомогою авіації. У 2023 році вакцинацію вирішили провести лише у Дубенському районі та наземним методом.

"Ми робимо це вперше. Завжди ця робота проводилась з літаків. У зв'язку з воєнним станом ми це проводимо вручну", — розповів начальник Дубенського райуправління Держпродспоживслужби Іван Лопуга.

Фото: Суспільне Рівне

Вакцина-приманка, яку розкладали у лісах в 2023 році. Фото: Суспільне Рівне

У громадах створили 26 робочих бригад, які упродовж чотирьох днів мають розкидати препарат у лісах Дубенського району. Це спеціалісти Держпродспоживслужби, представники лісового та мисливського господарств, поліція, органи місцевого самоврядування та користувачі мисливських угідь.

Фото: Суспільне Рівне

Кожен з працівників за день має пройти приблизно 15 кілометрів лісосмуги. Брикети з вакциною залишають через кожні 200 метрів, а дерева поруч нумерують, аби потім простежити точну кількість з'їдених доз.

"Під номерок кидаємо вакцину, щоб потім легше було шукати. На четвертий, восьмий і п'ятнадцятий день будемо приходити, слідкувати, як вона споживається", — розповів заступник начальника райуправління Держпродспоживслужби Олександр Опалак.

Фото: Суспільне Рівне

Вакцина-приманка, яку розкладали у лісах в 2023 році. Фото: Суспільне Рівне

Щодня кожна робоча група розкидає 375 доз пероральної приманки. Загалом для цьогорічної вакцинації у Дубенському районі закупили 37 500 доз.

Вакцина безпечна для людей і тварин, бо не містять отруйних хімічних сполук, розповів начальник Дубенської районної лікарні ветеринарної медицини Віталій Черв'як:

"Не проводиться полювання упродовж останніх двох років, тому популяція диких м'ясоїдних збільшилася, і збільшились у нас випадки сказу. Якщо для людини вчасно не надати допомогу, то вона загине".

Фото: Суспільне Рівне

За даними Віталія Черв'яка, з початку 2023 року у Дубенському районі зафіксували 10 випадків сказу, це у п'ять разів більше, ніж у 2022 році.

За інформацією обласного управління Держпродспоживслужби, з початку 2023 року в області зафіксували 33 випадки сказу.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook