У Рівному 14 червня відзначать донорів крові. Що передбачили

. Фото: Суспільне Рівне

Донори крові на Рівненщині зможуть безкоштовно відвідати культурні та туристичні локації області, відповідні сертифікати між ними розіграють у Центрі служби крові. Про це 13 червня на брифінгу ОДА повідомила керівниця управління культури Любов Романюк. Таку акцію влаштують до Всесвітнього дня донора крові, що відзначають 14 червня.

Директор департаменту охорони здоров'я Олег Вівсянник розповів, що під час широкомасштабної війни РФ проти України кількість донацій в області зросла на 40%. В області загалом є понад 2,5 тисячі почесних донорів.

"Донори, які здали кров у кількості 40 разів або 60 разів, отримують звання почесного донора України та мають надбавку до пенсії у розмірі 10%. Донори, які здали кров понад 100 разів — отримують державні нагороди. Сьогодні у нас в області є 2 672 донорів почесних, а також десять заслужених донорів України", — розповів Олег Вівсяник.

14 червня, під час відзначення Всесвітнього дня донора крові, у Центрі служби крові будуть вручати почесні нагороди, а також присвоєні 20 звань почесного донора України, повідомив очільник департаменту.

До акції долучилися історико-культурні заповідники, музеї, театри, філармонія та бібліотеки.

У Рівному донорам крові нададуть звання почесного донора України: що це означає. Фото: Рівненська ОВА

"Обласні заклади культури також приєдналися до цієї акції. Впродовж червня ті донори, які здають кров і будуть на станції переливання крові, вони у різний спосіб, можливо, у вигляді лотереї, будуть отримувати сертифікати на відвідування основних закладів культури", — розповіла начальниця управління культури й туризму області Любов Романюк.

До акції долучилися Дубенський і Острозький історико-культурні заповідники, обласний краєзнавчий музей, культурно-археологічний центр "Пересопниця", драматичний театр та театр ляльок, обласна філармонія, обласна наукова бібліотека, бібліотека для молоді та інші.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook