"Щоб мали більше сил, віри й хисту": у Рівному майстриня вишиває для військових сорочки-обереги

. Фото: Суспільне Рівне

Майстриня з Рівного Мирослава Горобець вишиває сорочки для військових на передовій. Жінка декорує одяг у рамках всеукраїнського проєкту "Сорочка для захисника", який започаткували у червні 2022 року. За цей період вишила вже сім таких.

Зараз майстриня вишиває сорочку, яку згодом подарує рівненському хірургу, який воює у лавах ЗСУ.

"Я особисто з ним не знайома, але тепер дуже хочу познайомитися, побачити його наживо. Сподіваюся, що це станеться колись. Візерунок обирала його дружина, нитки підбирала вона сама, попросила нас, тому ми їй допомагаємо. Я дуже сподіваюся, що нашому лікарю Олександру дуже сподобається", — розповіла жінка.

Фото: Суспільне Рівне

Одяг пані Мирослава декорує у рамках всеукраїнського проєкту "Сорочка для захисника", який стартував у червні 2022 року. Робить це на конопляному полотні, використовуючи нитки відтінків хакі.

"Саме така сорочка, бойова, спеціально виготовлена у таких тонах, щоб їм можна було під їхній камуфляж одягати. Все це узгоджується з керівництвом. Саме тому і розпочався цей проєкт, щоб хлопців захистити, щоб вони, одягнувши її, мали ще більше сил, віри й хисту. Ніби під таким захистом", — пояснила вона.

Фото: Суспільне Рівне

У рамках проєкту сорочки вишиває понад сотня жінок у різних регіонах України. За роботою, поділилась Мирослава Горобець, "виникає невидимий зв'язок майстринь з бійцями".

"Часом дівчатам щось доводиться пороти, іноді щось дивне відбувається. Молимося за наших хлопців, бо їм дуже погано. Написав боєць одного разу повідомлення, що потребує молитви. Ми маємо з ними якийсь такий зв'язок, я не можу пояснити. Я вірю, що таке буває", — розповіла жінка.

Пані Мирослава вишиває понад 30 років. За цей час опанувала 14 технік.

"Кожен елемент має свою історію, якесь глибоке значення. Я дуже багато останнім часом цікавлюся цим питанням і чим більше цікавлюся, тим більше нового дізнаюся. Сорочка буде оберегом, якщо вона виготовлена руками. Ми стараємося мінімально використовувати шви на машинці", — додала вона.

Фото: Суспільне Рівне

Одну сорочку майстриня вишиває у середньому — місяць. У рамках проєкту вже задекорувала таких сім.

"Отримав боєць свою готову вишиту сорочку, взяв її до рук і сказав, що як же він одягне її під бронік, цю красу. Я розумію, що їм треба підтримка, моральна, духовна, аби вони увесь час відчували, що ми про них думаємо, дякуємо і пам'ятаємо. Вони там не самі, якби їм важко не було", — зазначила Мирослава Горобець.

Читайте також

  • Правильний великодній кошик: священник ПЦУ з Рівного розповів, яким його бачить Церква
  • Торговицький скарб: що відомо про одну з найцінніших знайдених колекцій на Рівненщині
  • Фудексперименти, розбудова алеї майстрів та більше майстер-класів: яким планують новий сезон на "Оствиці" у Рівному
  • У рівненському інституті відреагували на інформацію про плани нібито прибрати мозаїку і вітражі

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook