Ігрова залежність: експертка пояснила, як допомагають людям в Україні

. Фото: скриншот YouTube GK_Inspector

Громадська спілка Центр відповідальної гри спільно з МОЗ України та Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей започаткували дослідження ігрової залежності. У ньому взяли участь представники гральної індустрії, а за результатами дослідження планують сформувати культуру відповідальної гри та допомогти запобігти ігровій залежності. Про це в телемарафоні Суспільне. Спротив розповіла юристка, керівниця громадської спілки Центр відповідальної гри Марина Слободніченко.

Чому виникла потреба

"Потрібно розуміти, хто є наш гравець і саме Центр відповідальної гри проводить дослідження, встановлюючи портрет проблемного, патологічного і нормального звичайного гравця, для якого гра в азартні ігри — це дозвілля.

Ми плануємо залучати лікарів та створимо для людей універсальну анкету самодіагностики на ігрову залежність. Ми розробимо протоколи лікування ігрової залежності, які ляжуть в основу надання медичної допомоги для всіх людей, які потребують такої допомоги. І це буде корисно для бізнесу, оскільки ми дамо їм інструменти — критерії вираженої ігрової залежності, які вони зможуть вже на офіційному рівні використовувати для того, щоби убезпечити гравця від негативних наслідків".

Як зараз працює реєстр гравців людей з ігровою залежністю

"Зараз така ситуація — всі в депресії, військовий стан, ментальне здоров'я трішки погіршується, і тому людина намагається уникнути реальності, в тому числі і азартними іграми. До нас періодично звертаються родичі гравців, люди, які бажають обмежити себе в грі, щоби ми їм допомогли в телефонному режимі чи просто консультаціями, як це краще зробити.

Сайт комісії з регулювання азартних ігор теж дуже детально це пояснює. І таке обмеження можна зробити на сайті, наприклад, якщо людина сама хоче, може звернутися з заявою.

Людина може сама себе обмежити від шести місяців до трьох років. Також можуть родичі обмежити людину до шести місяців, якщо подадуть відповідну заяву із підтвердженням, що вони є родичами людини.

І навіть статистика людей, які подалися у ці реєстри, зростає, у порівнянні з 2022 роком. Це говорить не про те, що в нас збільшилась кількість залежних гравців, це говорить про те, що люди стають свідомими і намагаються себе обмежити в грі на ранніх етапах".

Як допомогти

"Програм, які б спеціалізовано надавали допомогу в ігровій залежності, на жаль, сьогодні на державному рівні немає. У нас на сторінці Responsible Gambling Center є поради, як виявити таку ігрову залежність. Можна пройти анкету-опитування.

Є ще така послуга, вона доступна і безоплатна — послуга допомоги при ігровій залежності від держави. Перша ланка — сімейний лікар. Не варто соромитись звернутися за такою допомогою. Сімейний лікар може надалі адресно рекомендувати подальші кроки для такої людини.

Також в програмі медичних гарантій передбачається послуга лікаря-психіатра, яка включена в програму медичних гарантій, і тому можна звернутися до лікаря-психіатра.

І, звісно, зараз дуже поширюється надання психологічної допомоги в рамках програми ментального здоров'я. Якщо хоча б перші ознаки такої небезпеки є, я б рекомендувала записатися до психолога по програмі ментального здоров'я".

Читайте також

  • Екологічний Великдень: експертка дала поради, як підготуватись до свята без шкоди для здоров'я та довкілля
  • "Чоткий паца" з Рівного, який воює на фронті, одружився. Він розповів, як знайшов обраницю
  • Опинились посеред річки: на Рівненщині двоє дітей хотіли зробити селфі на понтоні й відірвались від берега
  • Як регулюють гральний бізнес в Україні. Пояснює голова комісії

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook