У Рівному стартували зйомки документального фільму про роботу енергетиків після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Назва стрічки — "Вартові світла", у ній розповідатимуть історії працівників, які, подекуди ризикуючи життям, відновлювали зруйновані електромережі. Серед героїв фільму — двоє енергетиків з Рівного, які у складі спеціальної бригади повертали світло на деокупованих територіях.
Знімальна команда з Києва розпочала роботу над документальним фільмом "Вартові світла" про роботу енергетиків в умовах війни у Рівному. Режисер фільму Нік Олак розповів, що зйомки вирішили розпочати тут, оскільки рівненські енергетики першими поїхали відновлювати зруйновані електромережі у деокуповані райони Херсонщини. Потому кінематографи планують відзняти фільм у ще семи регіонах.
"Вони забезпечували світлом і теплом оселі людей в Херсонській області. Енергетики розповідають про їхні відчуття, про те, як вони все відновлювали. Це одна величезна історія про супротив і оборону електричного фронту, але розбита на такі невеликі історії людей, які були причетні до цієї самої оборони", — зазначив режисер.
Зокрема, у фільмі покажуть історії двох працівників Рівнеобленерго Олександра Гродського та Вадима Яремчука. Вони п'ять разів їздили на Херсонщину відновлювати електропостачання у селах.
"Чим далі, тим я більше дивуюсь, наскільки багато руйнувань. Ми зараз потрапили у таке місце, де купа окопів, всі проводи в окопах лежать, там усе побите, спалене. Раніше там, де ми були, усе було побите, лежали опори й ми працювали. Але тут, де ми зараз, то таке місце, що взагалі нічого живого нема", — розповів Олександр Гродський.
Читайте також: На Рівненщині нагородили енергетиків, які відновлювали зруйновані після ракетних ударів електромережі
Енергетик додав: ніколи не думав, що стане героєм фільму.
"Те, що будуть запитувати, те й буду розказувати. Сценарій не писав ніхто. Як ми живемо — так і розкажемо. Чесно сказати, не очікував, що таке буде, я не люблю публічність. Наша робота — відновлювати лінії. Але буде приємно потім подивитись і згадати ту роботу, яку ми робили. Роки пройдуть, а пам'ять нехай залишається", — зазначив він.
Найбільше хочеться розповісти у фільмі історії місцевих жителів, які пережили окупацію, поділився Вадим Яремчук:
"Підвозили жінку, яка живе у селі біля Дніпра. Вони жили майже пів року без світла. Жінка сказала, що коли наші відбивали ці села, було дуже страшно, ховались по підвалах і йшла ця війна, були руйнування будинків й усього. Але сказала ось так: "Ми готові були терпіти усе, аби тільки наші хлопці зайшли до нас в село і повернули нам свободу". Отак".
Енергетик погодився зніматись у фільмі, бо це "потрібно для майбутніх поколінь, які вчитимуть історію, однак додав, що хоче, аби кожен член бригади розповів про власний досвід.
"З часом настане перемога. Зняли фільм про залізничників, так само добре було б зняти фільм про енергетиків. Але хотілося б, звичайно, висвітлили всіх героїв, усіх, які були там, які будуть там, які працюють. Це командна робота", — зауважив Вадим Яремчук.
Читайте також
- На Рівненщині обміняли понад пів мільйона ламп розжарювання на енергоощадні
- Вихователька дитсадка на Рівненщині, яку звільнили за фото в купальнику, вдруге виграла суд
- Маленькі, великі і дивні: які є пам'ятники Шевченку на Рівненщині
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: