На Рівненщині врятували лебедя, який примерз до криги на ставку. Це сталося 8 лютого у селі Бочаниця Гощанської громади, повідомив речник Служби порятунку в області Дмитро Мельник.
Як визволяли птаха з крижаної пастки Суспільному розповів орендар ставка в Бочаниці Віктор Покойовий. З початку 2023 року в Гощанській громаді це другий випадок, коли лебеді примерзали до криги й люди організовувалися для їхнього порятунку.
Примерзлого до криги на ставку лебедя в селі Бочаниця 8 лютого помітили місцеві.
Селяни повідомили про це орендарю водойми. Підприємець Віктор Покойовий у цей час був в Гощі на сесії і повернувся в село з рятувальниками.
"Це перший випадок в цьому році. Приїхали до ставка, це 140 гектарів водойма. Я дав човна дюралюмінієвого, гідрокостюм мали, бо лід ще крихкий. Але лебідь зміг сам вирватися — й полетів, було сонце, крига підтанула трохи. Тут сім ставків і лебеді щороку на них зимують, але це перший такий випадок в цьому році. Сьогодні обійшов усе, подивився — лебедів в Бочаниці нема. Є ще на ставку в Русивелі, з осені було 20-25 птахів, зараз вісім лишилося, теж за ними наглядаю", — розповів Віктор Покойовий.
У Гощанський громаді з початку 2023 року це вже другий випадок примерзання лебедів до криги.
Перший трапився тиждень тому, 2 лютого, на ставку в Липках. Про нього розповів староста села Микола Волкошовець:
"Там загалом п'ять лебедів плавало, але примерз один, пір'я прихватило. В нас в Липках є пожежна команда, то попросив хлопців допомогти, вони швиденько організувалися. Лід був крихкий, ламався, то добиралися човном, пробивали перед собою кригу. А лебідь, коли побачив, що до нього наближаються, стрепенувся, відірвав пір'я, знявся й полетів разом зі зграєю".
Микола Волкошовець є старостою шести сіл Гощанської селищної ради. З його слів, на місцевих ставках лебеді залишаються на зимівлю майже щороку. Селяни їх пильнують і, якщо бачать, що лебідь втрапив у крижану пастку, повідомляють і організовують операцію з порятунку.
Зараз лебедів на ставку в Липках немає. Староста припустив, що вони могли перелетіти на комфортніше для зимівлі водосховище біля Острога. Це одне з найпопулярніших масових місць для зимівлі лебедів на межі Рівненщини й Хмельниччини. Його воду використовують для охолодження реакторів Хмельницької АЕС і взимку її температура сягає 7° тепла. Через цю особливість сюди й злітаються птахи, а лебедина зимівля приваблює туристів.
Відео Суспільного про те, як у 2021 році зимували лебеді на технічній водоймі
Зазвичай, на комфортні для зимівлі водойми лебеді перелітають ще в листопаді, пояснював Суспільному старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Нобельського національного природного парку Іван Зубкович. Проте, м'які зими дезорієнтують птахів і ті залишаються на місці. Але раптові сильні морози стають для них природною пасткою й не завжди можуть вирватися з неї самотужки.
Читайте також
- "Кохання переможе": як в Рівному одружуватимуться у День всіх закоханих
- У Рівнераді відповіли, чому зрізали дерева на Грабнику і скільки ще планують спиляти на кладовищах міста
- Видали майже усі: як у місті на Рівненщині реалізують другий етап обміну старих ламп на LED
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: