"Тепер він буде бігати, стрибати": у Рівненській обллікарні провели операції на серці, які лікарі назвали унікальними

. Фото: Telegram В.Коваля

У Рівненській обласній лікарні зробили дві операції на серці, які директор медзакладу назвав унікальними для області. Під час хірургічних втручань пацієнтам на кілька годин зупиняли легені й серце. Оперували у новоствореному Центрі кардіоторакальної хірургії, про створення якого Віктор Ткач розповідав Суспільному раніше.

Створили Центр на базі обласної лікарні. Працювали спеціалісти з Харкова, які через війну переїхали на Рівненщину. Керувала командою лікарів кардіохірургиня Ольга Бучнєва.

"Пацієнт — це молодий, з нашої точки зору, чоловік з багатосудинним ураженням. Ми йому зробили аорто-коронарне шунтування. І відновили кровопостачання його серця. Тепер він буде бігати, стрибати й нічого йому не буде боліти", — зазначила вона.

Можливість робити такі операції на Рівненщині дав Центр кардіоторакальної хірургії — це новий підрозділ, який запрацював у обласній лікарні. Оперують пацієнтів хірурги-практики, які виїхали із Харкова. Через повномасштабну війну вони не змогли втілити проєкт у своєму місті, тож тепер працюють тут, пояснила Ольга Бучнєва.

"Усі пацієнти в гарному стані, перший уже переведений до палати, а другий, якого оперували в неділю, ще у реанімації. Але все добре, ніяких питань до його стану нема", — розповіла кардіохірургиня.

Залучають до операцій і рівненських фахівців, для отримання досвіду. Директор обласної лікарні Віктор Ткач пояснив, що в планах закупити ще обладнання, аби з 2023 року Центр запрацював на повну потужність.

"У кардіоторакальному центрі відкриємо відділення у відділенні. Це підрозділ реанімації. Кардіореанімація — це не просто реанімація, вона особлива. Там буде десять ліжок реанімаційних, туди теж підводяться консолі, кисень, забезпечення моніторами, апаратами ШВЛ. Наркозно-дихальне обладнання у нас є, деяке ми плануємо ще закупити", — сказав Віктор Ткач.

З його слів, до 24 лютого в обласній лікарні планували відкрити новий хірургічний корпус. Цей проєкт реалізувати не вдалося, але спільно з харківськими колегами на Рівненщині тепер можуть лікувати пацієнтів з кардіологічними патологіями. Раніше за такою меддопомогою жителям області доводилося їхати до Києва.

Читайте також

  • На Рівненщині викрили жінку, яка глорифікувала дії ворога і засуджувала ЗСУ
  • "Я побачила, як татові складно": на Рівненщині діти, у яких воюють батьки, плетуть кікімори та сітки для ЗСУ
  • Малюнки вже не зміниш: як карикатурист та музикант з Рівного тримає мистецький фронт

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter