Громадський бюджет Рівного: за три дні проголосували понад 5,5 тис. людей. Це рекордна активність

. Суспільне Рівне

У Рівненській міській громаді за три дні після старту голосування за проєкти Громадського бюджету участь у ньому взяло понад 5,5 тис. людей. Зі слів секретарки координаційного комітету Кароліни Круглик, за увесь п'ятирічний час існування проєкту це найактивніший початок виборів кращих ідей. Наразі лідирують освітні проєкти, які на голосування винесли окремою категорією.

Лідерство освітніх проєктів, де йдеться передусім про покращення інфраструктури біля шкіл – прогнозоване, – зазначила Кароліна Круглик. На такі проєкти виокремили третину від передбачених 10 млн грн. Гарним показником вона також називає ідеї, які стосуються охорони здоров'я.

"У них все-таки своя мережа, підтримка, лікарі, пацієнти – всі канали, які можливо, використовують. Ті люди, які й в минулі роки і цього року подавали проєкти, теж спрацьовують. Ми пояснюємо: переможе той, хто краще зробить рекламну кампанію. Зараз маємо непоганий старт", – повідомила секретарка координаційного комітету.

Кароліна Круглик додала, що станом на ранок понеділка, 20 вересня, загалом проголосували 5,6 тис. людей, загалом вони залишили 12,2 тис. голосів. Це пояснюється тим, що жителі Рівненської громади, маючи право підтримати три великих та стільки ж малих проєктів, використовують цю можливість сповна.

фото сайту громадського бюджету

"Проголосувати можуть громадяни віком від 18 років, які проживають на території Рівненської громади, до першого жовтня включно. Зробити це можна не лише на сайті онлайн, а й через термінали Приват-банку", – уточнила секретарка координаційного комітету.

За інформацією, яку опублікували на офіційній сторінці Рівнеради у Facebook, лише у перший день онлайн голосування, проєкти підтримали понад три тисячі жителів громади.

розподіл голосів за проєкти станом на 13:00 20 вересня. скрін з сайту Громадського бюджету

На реалізацію проєктів у 2022 році виділили 10 млн грн, з яких 7 млн грн – на великі проєкти і решта – на малі. Вперше до участі допустили проєкти із селища Квасилів, яке із 2021-го року входить до складу Рівненської міської громади.

Раніше Суспільне повідомляло: загалом автори проєктів залишили 117 заявок, проте десять з них відхилили через невідповідність положенню та неможливість їх реалізації. Суть Громадського бюджету у тому, щоб кожен житель громади міг запропонувати свою ідею, яку місто, у випадку перемоги, профінансує.

Що відомо

  • Голосування за проєкти громадського бюджету стартувало 17 вересня. На розгляд винесли 107 проєктів на загальну суму у майже 65 мільйонів гривень. Освітніх проєктів – 34. Цьогоріч немає жодного проєкту, який стосується розвитку велоінфраструктури, енергоощадження, медійної галузі та транспорту.
  • Голосувати за проєкти можна на сайті "Платформа реалізації ідей для покращення твого міста". Проголосувати за проєкти можуть жителі Рівненської громади віком від 18 років. Одна людина може особисто підтримати не більше як три великі та три малі проєкти.
  • За інформацією Кароліни Круглик, яку вона раніше озвучила Суспільному, у 2020 році участь у голосуванні взяли понад десять тисяч рівнян.
  • У 2020-му році, за результатами голосування, перемогли 19 проєктів, на реалізацію яких в бюджеті міста планували закласти 10 мільйонів гривень. Рівняни обирали з-поміж 112 проєктів Громадського бюджету, які допустили до голосування.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram