Під час останнього обміну військовополоненими повернули 6 військових з Полтавської області. Серед них солдат Павло Зубань, який вперше вживу побачить свою молодшу доньку.
Про це Суспільному повідомила дружина військового Анастасія Зубань.
Родина майже два роки чекала на чоловіка та долучалася до акцій на підтримку полонених у Полтаві "Полон вбиває".
Солдат Павло Зубань – доброволець, потрапив до російського полону 9 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу Мар'їнки. Він 16 днів разом із побратимами тримав оборону на позиції. Захисник служив у 79-й бригаді на посаді стрільця-снайпера. З 2014-го по 2015-й воював під час АТО.
"У полон він потрапив під Мар'їнкою 9 квітня 2023 року. До служби він працював водієм. А проходив службу ще 2014-го року. Він учасник дій, у нього є посвідчення. А тоді був мобілізований у лютому".
Родина оборонця із Миргородського району. Про полон дружина Анастасія дізналася одразу. Почала разом з родиною виходити на акції. З чоловіком вони мають двох доньок: 7-річну Варвару та 1-річну Ярину. Свою молодшу дочку чоловік бачив лише по телефону.
"Як їй був тиждень, вона тільки народилася і він вийшов на позицію. Він її не бачив, вживу тільки по телефону, по відеозв'язку. Вже трішки говоримо. Вона знає, що це тато по фотографії і все. А як він подзвонив, то вона сказала: "Тато, люблю, люблю" і зраділа. Донечка старша також. Ну, вона вже більш все це осмислює. То діти дуже зраділи, і він дуже зрадів. Він не очікував, що менша донечка вже говорить. Бо його запитання було: "Вона що, вже говорить?"
Про звільнення чоловіка з полону Анастасія дізналася через телефонний дзвінок.
"Знаєте, це одне слово - щастя. Це просто не передати словами та відчуттями, коли він подзвонив. Бо відразу нам не сповіщення прийшло, а він зателефонував. Йому дали телефон, і він зателефонував. Було щастя, сльози. Важко було щось сказати, не знали що казати. Просто почули, що він в Україні і все".
Родина продовжуватиме відвідувати акції на підтримку полонених, адже чекають з полону ще декількох захисників.
"По можливості, звичайно, будемо відвідувати. А так, у нас чекають також з полону. Знайомий вже майже три роки у полоні, морський піхотинець. Чекаємо і також Пашиного побратима, який разом з ним потрапив в полон. Його не обміняли".
Що відомо про обстріл Полтави 1 лютого 2025-го
Армія РФ обстріляла Полтаву зранку 1 лютого. Ракета влучила у житловий будинок близько 07:44. Через це зруйновані усі пʼять поверхів підʼїзду. На місці виникла пожежа. За даними т.в.о начальника Полтавської ОВА Володимира Когута, застосували ракету Х-22, таку ж у червні 2022-го випустили по торговельному центру "Амстор" у Кременчуці. Внаслідок обстрілу пошкодження отримали майже два десятки багатоквартирних будинків та дитсадок, розташовані поруч.
Станом на 16:30 2 лютого завершили пошуково-рятувальні роботи.
Загинули 15 людей , з них 3 дитини віком 7, 9 та 12 років. 20 – постраждали, з них 4 дитини віком 3 місяців, 2, 8 та 12 років. 22 вдалося врятувати. Про це Суспільному повідомили у ДСНС Полтавщини.
Зафіксовано пошкодження 259 квартир, понад 350 розбитих вікон та більше 190 зруйнованих балконів.
У Полтавській області з 2 по 4 лютого оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок обстрілу. Відповідне розпорядження підписав т.в.о начальника ОВА Володимир Когут. У ці дні приспустять прапор України з чорною стрічкою на будівлях органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok