Шістьох військових із Полтавської області повернули під час останнього обміну військовополоненими 5 лютого. Деякі з них перебували у полоні понад 2 роки.
Про це Суспільному повідомили у Полтавському ТЦК та СП.
Лейтенант медичної служби Ростислав Дружицький
Лейтенант медичної служби Ростислав Дружицький потрапив у полон орієнтовно 16 травня 2022 року під час виходу з "Азовсталі" у Маріуполі.
Чоловік народився 20 червня 1990 року. З 2007 по 2014 роки навчався в Українській медичній стоматологічній академії. Після закінчення працював з 2014 по 2020 лікарем-стоматологом в Котелевській лікарні.
Пізніше чоловік вирішив піти за контрактом до лав ЗСУ. В листопаді 2020 року прийняв справи та посаду начальника пересувного стоматологічного кабінету медичної роти військової частини А2802 у Миколаєві.
На початку вторгнення перебував у місті Маріуполь, де був на ротації. В перші місяці повномасштабної війни протягом 86 днів разом із побратимами тримав оборону на заводі Азовсталь у Маріуполі. 17 травня 2022 року був евакуйований разом із іншими захисниками міста на підконтрольну Росії територію. Спочатку перебував в Оленівці. Про це батькам Ростислава згодом розповіли звільнені з полону бійці, яких утримували разом із ним, повідомили у Котелевській громаді.
"З того часу я не чула голосу сина лише раз на тиждень смс з двох чи трьох слів, а ніби цілий лист. Всієї картини не можу описати, лише здогадки. Крайня смс була 15 травня 2022 року, де говорив, що все буде добре. Він в той час перебував на Азовсталі. Згодом до мене подзвонили з Червоного хреста і сказали, що син був евакуйований з Азовсталі за наказом головнокомандувача. Лише звільнений лікар Євгеній 21 вересня 2022 року підтвердив, що бачив сина і був з ним в Оленівці до вересня, після чого його етапували на територію РФ", – йдеться на сайті ГО "Військові медики України".
Солдат Павло Зубань
Солдат Павло Зубань – доброволець, потрапив до російського полону 9 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу Мар'їнки.
Чоловік є уродженцем села Кривці Ялосовецького старостату, повідомили на сторінці у Facebook Хорольської міської територіальної громади. Навчався у Ялосовецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
"Герой прославленого українського воїнства проявив надзвичайну стійкість, мужність і силу духу, витримавши важкі випробування полоном та повернувшись до нас живим. На звільнення з полону Павла Олександровича чекали його мама, тато, дружина і двоє донечок – школярочка і дворічна дівчинка, яку тато ще не бачив від її народження", – йдеться у дописі.
Старший сержант Олександр Кірієнко
Старший сержант Кірієнко Олександр Олександрович 12 квітня 2022 року під час вогневого зіткнення з противником потрапив у полон.
Старший сержант Сергій Нестефоренко
Старший сержант Нестефоренко Сергій Васильович 14 серпня 2022 року зник безвісти під час чергування на взводному опорному пункті. Чоловік є жителем Решетилівки.
Майор медичної служби Анатолій Пляшник
Майор медичної служби Пляшник Анатолій Іванович 12 квітня 2022 року потрапив до російського полону під час вогневого зіткнення у Маріуполі.
"Лікар воює розумом і знаннями, а не зброєю. Анатолій Пляшник – насамперед лікар, а не воїн. Надання допомоги, лікування від хвороб і травм – робота, яку він виконував понад 30 років, незалежно від того, де опинявся", – йдеться на сайті ГО "Військові медики України".
“Хлопців треба комусь лікувати. Я це вмію, тому піду на службу в Збройні сили”, – повідомив родині Анатолій Пляшник своє рішення знову стати лікарем-воїном.
У лютому 2022 року опинився в Маріуполі у складі медичної роти 36-ї бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського.
Анатолія Пляшника вдома чекають батьки, дружина, дочка і маленький внук.
Солдат Сергій Поротіков
Солдат Поротіков Сергій Віталійович перебував у полоні з 13 вересня 2023 року. Чоловік є жителем Решетилівки.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok