Ампутація змінює життя пацієнта, роблячи людину менш активною. Зміна ваги може зробити протез незручним у носінні. Тому важливо дотримуватися збалансованого харчування та регулярних фізичних навантажень.
Про це Суспільному розповіла нутриціологиня Вікторія Мисочка
"Людям з ампутованими кінцівками важливо зосереджуватися на повноцінній дієті з необхідними поживними речовинами, які сприяють швидкому відновленню та набору м’язової тканини", — додала Вікторія Мисочка.
Як мають харчуватися людям з ампутованими кінцівками:
- зменшити добову калорійність за рахунок збільшення порцій овочів, уникнення перекусів, скорочення споживання вже готової та обробленої їжі;.
- не вживати їжу у відповідь на стрес, поганий настрій чи біль;
- збалансувати раціон за методом здорової тарілки: одна четверта – білкові продукти, одна четверта - вуглеводні продукти, одна друга тарілки – це овочі, коренеплоди, зелень. Плюс жири (авокадо, не рафіновані олії).
"Процес лікування та реабілітації людей з ампутованими кінцівками тривалий. Коли пацієнт вже фізично відновлений, дієтолог допомагає ветеранам визначити їх оптимальну масу тіла та навчити як її підтримувати", - говорить нутриціологиня Вікторія Мисочка.
Зі слів нутриціологині, пацієнти, яким було ампутовано нижні кінцівки, мають вищий рівень споживання кисню під час ходьби на ту ж відстань, порівняно з людьми без ампутацій. Але це зовсім не означає, що слід збільшити добову калорійність людини з ампутацією.
"Більші затрати енергії можуть частково компенсуватися використанням енергоефективних протезів, але здорове харчування та регулярні фізичні вправи залишаються важливими факторами для підтримки оптимального рівня енергії та функціональності", — додала Вікторія Мисочка.
Щоб визначити, чи в нормі вага людини, нутриціологиня використовує калькулятор для визначення маси тіла людей з ампутованими кінцівками.
Читати ще
Читати ще
Онлайн-запис до лікаря: як діє у ПолтавіЧитайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток