Кар’єрні перспективи: де отримати профорієнтаційні навички у Полтаві

Юлія Городчаніна та Валентина Падун. Суспільне Полтава

У вересні 2024-го у Полтавській громаді почав діяти проєкт "Кар’єрний центр". Працюватиме він до березня 2025 року. Організатори хочуть охопити профорієнтаційними тренінгами близько 4 тисяч слухачів.

Спрямовані заняття на полтавців від 14 до 35 років, але вхід вільний для всіх охочих. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла представниця команди проєкту "Кар’єрний центр" Валентина Падун.

"Оцей період ми будемо потужно працювати над тим, щоб молодь Полтавської громади мала можливість займатися саморозвитком із подальшим крутим працевлаштуванням або побудовою власної кар’єри. Ми розповідаємо, як скласти і написати конкурентоспроможне резюме, як себе само презентувати на співбесіді. Є такі мотиваційні заходи, які стануть і корисним, і поштовхом, щоб молодь могла самореалізуватися. Все це можна спробувати безкоштовно", — повідомила Валентина Падун.
Валентина Падун, представниця команди проєкту "Кар’єрний центр" . Суспільне Полтава

Під час планування тренінгів організатори "Кар’єрного центру" запитували у молоді про їхні уподобання щодо навичок, які б хотіли засвоїти. Серед актуальних називали фото- та відеозйомку, курс якої нині впроваджують. Також на запити розпочався курс із SMM.

"Ті спеціальності, які здобуває молодь, важливо, щоб вони могли спробувати себе на реальних підприємствах. У Європі це називається "дуальна система освіти", в нас вона тільки розвивається. Там, де підприємства великі беруть під своє шефство професійно-технічні училища, технікуми або окремі спеціальності на факультетах в університетах, там є дуже гарний результат працевлаштування. Тому ми зараз готуємо програми стажування молоді на підприємствах Полтавського регіону", — розповіла голова ГО "NOVA UNITED" Юлія Городчаніна.
Юлія Городчаніна, голова ГО "NOVA UNITED" . Суспільне Полтава

Нині у більшості сфер діяльності Полтавської громади попит на робочу силу переважає пропозицію. Залучати працівників легше організаціям, які не просто беруть людей на роботу, але і створюють їм умови поза виробничим процесом, додала Юлія городчаніна.

"Організації людино орієнтовані, які не лише про прибуток піклуються, але розуміють, що головний їх ресурс – люди. При підприємствах створені дитячі садки, є підвіз людей, страхування. Для молодих людей не менш важлива соціальна складова. Ми маємо добрі приклади в Полтаві тих, хто це зрозуміли і це створили. На це звертають увагу і міжнародні партнери, які бізнеси підтримувати. Третина курсів (проєкту "Кар’єрний центр"-ред.) спрямовані на профорієнтацію. Коли ми опитуємо молодь, вони кажуть: «Ми не вирішували, куди ми йдемо вчитися, і нам це не подобається». Треба знайти себе і потім знайти роботу", - зауважила Юлія Городчаніна.

Докладно про роботу проекту "Кар’єрний центр" у Полтавській громаді слухайте за посиланням

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok