У Полтаві хірурги-травматологи зробили операцію із застосуванням технологій 3D-друку

Знімок променевих кісток. фото Полтавська обласна лікарня

У Полтавській обласній лікарні прооперували військового із багатоуламковим переломом обох кісток передпліччя та дефектом променевої кістки до 10 см. Відновно-реконструктивну операцію зробили пацієнту за допомогою методики індивідуального 3D-моделювання.

Про це повідомив Суспільному завідувач ортопедо-травматологічного відділення Олександр Бубир.

За його словами, під індивідуальні параметри пацієнта була виготовлена пластина для остеосинтезу, а пошкоджені фрагменти, які не підлягали відновленню, замінили штучним матеріалом.

3-Д модель руки пацієнта. фото Полтавська обласна лікарня

Операцію виконали чоловіку, якому більше 50 років. Він військовослужбовець. Під час бойових дій отримав вогнепальне поранення передпліччя.

Чоловіку виконали реконструктивне оперативне втручання з відновлення ушкоджених кісток. Операція тривала близько двох годин.

"Підготовчий процес тривав близько 8 місяців. Лікували поетапно і було необхідно дочекатись повного загоєння ран. У нашій лікарні провели КТ-обстеження і передали дані, на основі яких наші партнери підібрали індивідуальний анатомо-функціональний алоостеотрансплантат променевої кістки, а також змоделювали і виготовили індивідуальну друковану 3D-модель ушкодженого сегмента та індивідуальну 3D-радіальну пластину для виконання таргетованого остеосинтезу", — розповів завідувач відділення Олександр Бубир.
3-Д модель кісток. фото Полтавська обласна лікарня

Наступний етап відновлення пацієнта - індивідуальний курс реабілітації.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok