Як цьогоріч мусульмани відзначали Курбан-байрам у Полтаві

Полтавська мечеть. фото Б. Баккаєв

16 червня у Полтаві мусульмани відзначили найголовніше ісламське свято Курбан-байрам. Цього дня вони молились, вітали один одного та пригощали їжею за святковим столом.

Про це розповів Суспільному голова мусульманської громади Полтави Беслан Баккаєв.

З ранку в стінах полтавської мечеті звучали святкові зікриісламська духовна практика, яка полягає в багаторазовому проголошенні молитовної формули, яка містить ім'я Аллаха, потім відбулася молитва та проповідь.

"Десь о 7:30 у нас почались святкові зікри. Зікри - це вихваляння творця та його пророків, це десь пів години. Потім о 8 почався сам святковий намаз п'ятиразова щоденна обов'язкова молитва мусульмані святкова проповідь. А потім після цього усі один одного вітали, всі пригощалися смаколиками та солодощами. Був і солодкий стіл", — розповів Беслан Баккаєв.

Після молебні провели конкурси та вікторини для жінок і дітей, де за правильну відповідь на питання учасник отримував подарунок. Дитяча програма складалася із розвивального квесту з пошуку скарбів, де діти виконували завдання і отримували підказки та шматочки карти, яка і була відгадкою до призу.

Курбан-байрам у Полтаві відзначили 16 червня. фото Б. Баккаєв
"Вечері ми готуємо їжу, даруватимемо подарунки, роздаватимемо м'ясо усім. Це велике свято для нас. День називається жертвоприношення та подарунків. Жертвоприношення - це значить, що ми ріжемо та готуємо велику рогату худобу, баранів і роздаємо усім нужденним, бідним, заможнім, друзям, усім-усім. Навідуємо один одного, ходимо в гості. У молебні беруть усі участь. Свято це відзначаємо за мусульманським місячним календарем. Він постійно приблизно на 10 днів зміщується", — розповів голова мусульманської громади Полтави Беслан Баккаєв.

Свято триватиме ще 3 дні. 2023-го його відзначали 28 червня. Цьогоріч Курбан-байрам припав на 16 червня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok