На будівництво Алеї Героїв у Полтавській ТГ спрямують понад 100 мільйонів гривень: що вже зробили

На Алеї Героїв у Полтавській громаді встановили 30 пам’ятників для першого ряду поховань бійців. Наступні надгробки будуть готові у липні. Цьогоріч планують облаштувати ще близько ста могил.

Згідно з новим проєктом, який відкоригували через збільшення кількості поховань, загалом на будівництво меморіалу з бюджету громади спрямують понад 100 мільйонів гривень. Про це Суспільному повідомив депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Суспільне Полтава

Сержант Олег Кулаковський загинув 24 лютого 2022-го. Був командиром відділення десантно-штурмових військ.

"Вони прийняли дуже важкий бій. Було багато втрат, але вони цим боєм втримали місто Суми", — пригадує дружина загиблого Олега Кулаковського Анна Кулаковська.

Воїн похований у першому ряді Алеї Героїв, яку облаштовують на Затуринському кладовищі.

Суспільне Полтава

"Зовнішнім виглядом задоволені. На мою думку, це дуже правильно, що пам’ятники всі однакові. Чекали на встановлення пам’ятника два роки. Я вважаю, що це досить великий проміжок часу", — розповіла дружина загиблого Олега Кулаковського Анна Кулаковська.

"Фото, все, дуже задоволені, але б дуже хотілось, аби це було трішки швидше. Родичі, де 2-й, 3-й ряд, вони б також хотіли це зробити швидше",говорить сестра загиблого Олексія Баля Олена Борис.

Згідно з проєктом меморіалу, біля кожного пам’ятника розміщені лавки, вази, лампади та флагштоки з державним прапором.

Суспільне Полтава

"1.90 (метрів – ред.) у висоту. Портрет, інформація про самого героя, його позивний, роки життя. На нижній тумбі повністю інформація про місце служби героя та його посаду за бажанням родин також. Нижня частина плити, яка лежить на землі, частково виконує функцію для насадження зелених рослин", — розповіла дружина загиблого Івана Ковальова Юлія Рябуха.

На могилі бійця Богдана Заіченка пам’ятник поки не встановлений. Воїн загинув 2023-го.

"Мій син похований у 4 ряді. Все-таки обіцяли розпочати у цьому році будівництво також. Є матеріал будівельний, немає працівників. З чим це пов’язано? Уже родини починають говорити про встановлення самовільних пам’ятників. Терміни не витримані. Обіцяли раніше, а тепер вже нібито будівництво розпочинатиметься 24 липня", — повідомила мама загиблого Богдана Заіченка Аліна Кметь.

Як розповів депутат міськради Вадим Ямщиков, на виготовлення ще ста пам’ятників у бюджеті передбачили 40 мільйонів гривень.

"Десь у липні місяці повинні почати будівництво після того, як буде визначено переможця і підрядника, який буде добудовувати меморіал. Старий підрядник, який працював, він закінчив ті роботи, тому що в нас збільшилась кількість могил. Змінили проєкт і збільшилась сума. Більше 100 мільйонів. Всю суму ніхто виділяти зараз не буде. Це сума на пару років", — пояснив депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Суспільне Полтава

"Цього року у нас є охорона. Обіцянки були нашої місцевої влади, що у травні буде камера відеоспостереження встановлена і її ще немає", — повідомила мама загиблого Богдана Заіченка Аліна Кметь.

Освітлення та встановлення камер, каже Ямщиков, облаштовуватимуть вже після встановлення надгробків. Планують цьогоріч і капітальний ремонт дороги, яка веде до меморіалу.

"Є питання по трубі "Полтавагазу", зараз вирішується це питання. Після чого будемо виходити на тендер. Думаю, друга половина літа – буде початок будівництва цієї дороги", — пояснив депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Суспільне Полтава

Питання стосовно будівництва Алеї Героїв рідні узгоджують у групі сімей загиблих військовослужбовців, каже Юлія Рябуха.

"Для нас дуже важливо, щоб родина, яка, на жаль, поховала свого героя, була в цій групі, і ми максимально хочемо провести цю інформаційну роботу", розповіла дружина загиблого Івана Ковальова Юлія Рябуха.

Меморіальний комплекс почали облаштовувати у вересні 2023-го. Тоді у проєкті було 60 могил воїнів, нині їх близько 300.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok