У Диканьці збирають толоку, аби облаштувати місце відпочинку для постраждалих через війну

Регіональний ландшафтний парк «Диканський». Facebook-сторінка РЛП "Диканський"

14 червня жителі Полтавщини можуть долучитися до толоки з облаштування зони відпочинку. Її планують створити поблизу Пивоварських ставків у ландшафтному парку, що у селищі Диканька. Це у рамках проєкту “Природотерапія для жінок та дітей, що постраждали внаслідок війни”.

Про це Суспільному повідомила голова громадської організації “Жіноча коаліція”, яка є співорганізаторами проєкту, Яна Трутень.

“Ландшафтний парк – дуже популярне в нас місце, де люблять відпочивати, бо тут є і ліс, і ставок, і галявини. Потрібно розчистити територію від порослі клену, сухостою та сміття. Хотілось би залучити десь 50 осіб. У пріоритеті чоловіки, тому що потрібно виконувати фізичну роботу, наприклад, рубати та косити. Ми вже залучили майже 30 людей – це в основному діти та молодь з громадської організації “Зелене серце”. Також Диканська селищна рада надасть транспорт та працівників благоустрою”, — розповіла Яна Трутень.

За її словами, захід проводять у рамках проєкту “Природотерапія для жінок та дітей, що постраждали внаслідок війни”. Організатори – громадська організація “Жіноча коаліція”, Регіональний ландшафтний парк "Диканський" та селищна рада.

“Проєкт фінансується за рахунок посольства Словенії в Україні після того, як на початку березня 2024-року ми виграли грант. Також ми займаємося проведенням екскурсій для жінок і дітей по екомаршрутах з психологом. За допомогою природи та психологічних технік релаксації можна позбутися стресу та відновити душевний спокій. Ми вже організовували групи у травні та червні. Охочі зможуть долучитися вже у липні”, — повідомила Яна Трутень.

Захід з облаштування зони відпочинку розпочнеться 14 червня о 10:00. У парку також планують замінити столи та лавки, встановити і облаштувати дитячий еко-майданчик з гіркою та лазанками, деревʼяні перила та паркан біля сходів, баки для сміття та облаштувати місця для вогнища.

“Хто захоче доєднатися, із собою беріть сокирки, ножівки, секатори, граблі, віники, рукавички”, — додала голова громадської організації.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток