На Полтавщині діє "Хаб Доброчесності": що це та як працює

В Омельницькому ліцеї навчають учнів розуміти цінності та дотримуватися правил у суспільстві. Це роблять у "Хабі доброчесності", який є єдиним у регіоні, розповіла Суспільному директорка ліцею Катерина Павлушенко.

"Доброчесність – це в першу чергу повага до інших та повага до себе. Навіть не дивлячись на те, що ніхто не помічає цього, ти все ж продовжуєш це робити на благо", — сказала учениця 10 класу Анжеліка Мурашко.

Анжеліка Мурашко та інші учні Омельницького ліцею вивчають принципи доброчесності під час настільної гри. Це роблять у спеціальному хабі, який створили в рамках проєкту "Прозора школа" від Національного агентства з питань запобігання корупції, розповіла директорка ліцею.

Література, яку вивчають під час зустрічей.

"Пройшовши відбір двохетапний, ми потрапили до 15 тих шкіл, де здійснювались саме оці активності "Прозорої школи". Діяльність хабу є різних напрямків. Це проведення вебінарів, майстер-класів для колег з дружніх шкіл. Також в рамках діяльності хабу в нас був проведений велофестиваль, проведена активність волонтерська "Фото за донат". І також форум був проведений, обласний освітній форум "Культура доброчесності", — розповів директор опорного закладу "Омельницький ліцей" Катерина Павлушенко.

За словами директорки, такі "Хаби доброчесності" передбачають поширення культури та цінностей, а також впровадження боротьби з корупцією в освітній процес. В Омельницькому ліцеї його облаштували в одній із кімнат, де є, зокрема, дошка та освітні матеріали.

Освітній форум з доброчесності. фото Катерина Павлушенко

"Це такий собі простір, комфортний простір для учнів, для колег, для освітян, щоб мати місце для створення і реалізації своїх ідей та проєктів. Тобто нам дуже важливо було створити місце, де можна прийти, відпочити, і мати якийсь заряд мотивації", — продовжила кураторка Хабу Доброчесності Галина Середа.

"Це дуже гарна ідея створити такий хаб. Тому що кожен повинен знати, що таке доброчесність. Щоб навіть не порушувати її, самим того не підозрюючи", — додала учениця 8 класу Аліна Ілічова.

Настільні ігри в які грають учасники хабу.

Учнів долучають до настільних ігор для розуміння проблем доброчесності, корупції та плагіату. Для вчителів розробили підручники та методичні матеріали.

"В 1-му класі ми формуємо дитячий колектив і вчимося доброчесно жити в класному нашому такому колективі. Не завжди все виходить в нас, тому що діти з різних сімей, вони всі різні. Ми вчимося стримувати себе в стосунках, вчимося стримувати себе у вчинках", — продовжила вчителька 1 класу Олена Гончар.

Активні учасниці "Хабу Доброчесності". фото Катерини Павлушенко

"Ми вчимося через дослідницьку діяльність, через дослідження цінностей, розуміння необхідності дотримуватися правил. Коли ми це навчаємося? Під час ранкових зустрічей, на тематичних виховних годинах, на заняттях", — розповіла вчителька 3 класу Галина Бондаренко.

Офіційно "Хаб доброчесності" відкрили у середині травня, але діяти він почав раніше.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook