Розвантаження психологічного стану: до Полтави приїхали родини полонених та зниклих безвісти

Рідні військовополонених у музеї. Суспільне Полтава

Родини військовослужбовців, які потрапили у полон або зникли безвісти під час російсько-української війни, приїхали до Полтави. Вони завітали за програмою, яка має на меті психологічне розвантаження.

60 людей з Івано-Франківська, Львову, Хмельницької області, Запоріжжя, Дніпра та Кривого Рогу приїхали до Полтави 17 травня. Це родини полонених та безвісти зниклих під час російсько-української війни. Сім’ї беруть участь у програмі від міжнародного комітету "Червоного Хреста", який має на меті психологічне розвантаження родин, розповіла Суспільному позаштатна психологиня міжнародного комітету "Червоного Хреста" Лідія Місюренко. За її словами, із сім’ями працюють психологи, а у вільний час вони проводять дозвілля у музеях, театрах, беруть участь в екскурсіях тощо.

18 травня родини військовополонених відвідали Музей історії Полтавської битви.

"Родини перебувають у дуже складному психологічному стані. Ми почали збирати їх, виводити з цього "вакууму" психологічної травми. Я б хотіла, щоб кожна мама не сиділа вдома, а йшла до музею, на екскурсію, щоб не сиділа плакала, а боролася, заявляла про себе. Нам потрібно нагадувати, що ми є, що нам болить. Що у полоні – це не просто сидіти у в’язниціі його (полоненого – ред.) тричі годують, а з нього знущаються", — пояснила Лідія Місюренко.

Музей Полтавської Битви у Полтаві.

"Я одна із мам, чиї діти потрапили у полон 2014-го року, тобто з тих матерів, діти яких до повномасштабного вторгнення зникли безвісти або потрапили у полон. Це вже майже 10 років. Материне серце протягом цих років зітліло. Але коли ми тут зустрічаємося зі своєю проблемою як однодумці ми підтримуємо себе. "Червоний хрест" надає нам психологічну допомогу. Зникає безвісти не тільки твій рідний, ти губишся сам. Коли у тебе є людина, яка відразу тебе підтримає, це набагато краще", — сказала мама полоненого військовослужбовця Олена Сугак з Кривого Рогу.

Олена Сугак, мама полоненого військовослужбовця з Кривого Рогу.

Чоловік Оксани Ковальчук зник безвісти у березні 2022-го року. Відтоді про нього не було жодної звістки. За словами Оксани, такі програми допомагають людям, чиї рідні потрапили до полону або зникли безвісти.

"Коли ми збираємося разом на якісь заходи, ми здружилися і ми підтримуємо один одного. Це дуже важливо, оскільки поодинці дуже тяжко долати усі труднощі. Дівчата, які пройшли цей шлях раніше нас підказують нам, що треба робити, як нам рухатися. Ми надихаємося їхньою вірою і це дорогого вартує", — розповіла дружина зниклого безвісти військовослужбовця Оксана Ковальчук з Дніпра.

Дружина зниклого безвісти військовослужбовця Оксана Ковальчук з Дніпра.

18 травня родини відвідали Музей історії Полтавської битви, а також Білу альтанку. За словами Лідії Місюренко, в Україні така програма діє 5 років. Але вона як голова громадської організації, яка опікується родинами полонених та безвісти зниклих, влаштовує подібні заходи з 2014-го року, оскільки того року її син потрапив у полон і його досі не вдавалося повернути.

Для родин участь у програмі безплатна. Їхній проїзд, проживання та харчування фінансує міжнародний комітет "Червоного Хреста". Усе решта – за гроші благодійників.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok