"Їх здав командир": жителька Полтави Оксана Худар чекає із полону сина Абдурахмана

"Я просто дуже-дуже сильно хочу, щоб мій син повернувся до мене живий неушкоджений", — говорить мама військовополоненого Оксана Худар.
Мати військовополоненого воїна Оксана Худар.

Більше двох років жителька Полтави Оксана Худар чекає із полону сина. 27-річний морпіх Абдурахман служив у 501 батальйоні, у неволю потрапив під час оборони Маріуполя.

Морський піхотинець Абдурахман Худар. фото надані О. Худар
"6 грудня 2021-го вони пішли на ротацію у Широкине під Маріуполем. Там вони мінялися. Вони стояли у сірій зоні на кордоні, щоб не пропускати окупантів. З 16 лютого почалися військові дії, їх обстрілювали дуже сильно. І хлопці були вимушені повернутися у Маріуполь. У Маріуполі вони тримали оборону по всьому місту. Це не "Азовсталь". Це був і завод Ілліча, і деякі поселення", — розповіла мама військовополоненого.

Під час служби на зв'язок із мамою Абдурахман виходив рідко.

Абдурахман на військовій службі. фото надані О. Худар
"Казав, що голодували. У них не було їжі, не було боєприпасів. Важко було, але хлопці трималися. Там дуже багато загинуло побратимів мого сина. 4 квітня він і його побратими потрапили в полон. Відповідно до документів, які я отримала потім, 501 батальйон здав командир. Це відомо, це вже ДБР довело".

Абдурахман народився й виріс у Полтаві. Закінчив 16-ту школу,1-й ліцей та аграрний коледж. 2018-го переїхав до Бердянська, а 2020-го підписав контракт, аби служити в морській піхоті.

Абдурахман в дитинстві. фото надані О. Худар
"Він завжди мріяв бути військовим – він марив небом, у нього були стрибки з парашута у 16 років. Він відвідував у Полтаві військово-юнацький клуб "Гвардія". Хотів швидко вирости, освіту отримати, на землевпорядника він навчався. Був душею компанії, куди не прийде – у нього багато друзів", — продовжила Оксана Худар.

Абдурахман – найстарший син у родині. У нього є ще два молодших брати, один із яких теж військовослужбовець.

Абдурахману нині 27 років. Facebook/Abud AIJburi
"Друзі називали його Абуд, Абу. А я називала Абуді – це лагідно іракською мовою. У мене чоловік був з Іраку. Дуже рано хлопці лишилися без батька, меншому моєму сину було два роки. Тому Адбурахман – він не лише старший син, він вів себе як батько".

Останній раз Абдурахман виходив на зв'язок із мамою 24 березня 2022-го.

Воїн потрапив у полон під час захисту Маріуполя. Facebook/Abud AIJburi
"Казав, що я маю зробити. От уже зараз я розумію, що він тоді зі мною прощався. Бо дуже багато побратимів загинуло в той час", — розповіла мама військовополоненого.

Старшого сина Оксани офіційно визнали військовополоненим. Де він зараз перебуває, жінка не знає.

Абдурахман у полоні понад 2 роки. фото надані О. Худар
"Самі окупанти висвітлювали деякі відео, і я бачила свого сина. І він говорив там: "Я такий-то матрос 501 батальйону". І в кінці говорив: "Передаю привіт своїй мамі і братам". Але там не пояснюють, яке це СІЗО. Наскільки я знаю, це Росія. На той час, коли було відео, він був у Тульській області".

Найбільше Оксана мріє, аби її син повернувся додому живий і здоровий.

Вдома воїна чекає мати, брати та друзі. Facebook/Abud AIJburi
"Щоб підійшов і мене обійняв. Це такий захист. Я не можу навіть пояснити. Обійми сина – це найкраще, що може відчути мама", — додала Оксана Худар.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok