Відсутність опадів на Полтавщині: як впливає на посіви

Відсутність опадів та раннє потепління на Полтавщині негативно впливає на дозрівання кукурудзи, сої та озимої пшениці. У травні випало чотири міліметри опадів за норми 70.

Що кажуть аграрії про відсутність опадів

Як розповів Суспільному агроном Микола Курінний, який працює у приватному підприємстві "Імені Калашника" у селі Калашники Мачухівської громади, через тривалу відсутність опадів цьогорічним посівам бракує вологи.

"Дефіцит опадів відобразився повністю на всіх культурах, які ми вирощуємо. Якщо в нас за березень випало 25 міліметрів, за квітень ― 23. Сьогодні у нас 17 травня, то ми маємо тільки 4 міліметри опадів, хоча у травні десь приблизно 70―80 міліметрів ми повинні мати опадів", ― сказав агроном.

Через засуху на Полтавщині знижується врожайність кукурудзи, сої та озимої пшениці. Раннє потепління зумовило швидкий ріст рослин, а тепер він уповільнився через приморозки, розповів агроном Микола Курінний.

"Ріпак швидко пройшов усі фази, він зацвів на три тижні раніше. Зараз він повинен знаходитись у фазі активного цвітіння, тобто поле повинно бути жовтим. Воно вже зелене, вже відцвілося. Ідеально, аби зараз пройшов тихий гарний дощик, десь міліметрів 25―30. І вночі температура була 10―12 градусів, вдень ― 20―25. Це були б ідеальні умови для того, щоб рослини вийшли зі стресу", ― сказав фахівець.

За його словами, нині неможливо спрогнозувати, яких збитків завдасть засуха.

Що кажуть синоптики про відсутність опадів

Останні роки для Полтавської області посушливі. Загалом, від норми випадає до 70% опадів, розповіла Суспільному начальниця відділу обласного центру з гідрометеорології Олена Панченко:

"Це зумовлено тим, що погода формується областями підвищеного тиску тобто гребнями і периферіями антициклонів. За рахунок цього не утворюється купчаста дощова хмарність, з якої взагалі випадають опади".

За словами синоптикині, найближчим часом температура повітря підвищиться і наблизиться до норми для травня.

"У вихідні (18 та 19 травня ― ред.) ми очікуємо проходження атмосферного фронту, через що по території області пройдуть короткочасні дощі. Місцями відмічатимуться грози. До 25 травня ми очікувати вже опадів не будемо. Протягом наступного тижня температура повітря буде в межах 18―23 градусів тепла вдень і в 10―15 градусів вночі", ― сказала Олена Панченко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok