"Минулого року роботи лише почали": на Полтавщині аграрії завершують посів ранніх зернових культур

На Полтавщині аграрії майже завершили посів ранніх зернових культур. Це яра пшениця, овес та горох. Сіяти ці культури почали від березня.

Посів ранніх зернових у регіоні

На Полтавщині 2024-го року запланували засіяти 1,4 мільйона гектарів площ. Це приблизно так само, як торік. Близько половини території аграрії відвели під зернові та зернобобові, а решта ― під технічні культури. Про це Суспільному розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

основному це пшениця, ячмінь, овес, горох. Минулого року на цей час роботи лише починали. Нині у розпалі посів цукрового буряку. І стартував уже посів соняшника", ― сказав Філіп Пронін.

За його даними, посів ранніх зернових у регіоні майже завершили, а інші культури за сприятливої погоди планують досіяти до кінця травня.

Що кажуть аграрії про посів ранніх зернових у регіоні

В "Агрофірмі імені Довженка", що у Шишацькій громаді, сіють цукровий буряк та соняшник. Посів ранніх культур почали 10 березня. Це раніше ніж торік через погоду, сказав головний агроном Віктор Чемерис. Бо цьому сприяли погодні умови.

"Раніше стало тепло. Почали моніторити температуру ґрунту. Будемо пришвидшувати, щоб, поки є волога, посіяти, щоб в оптимальні умови попало зерно, щоб де волога на оптимальну глибину ґрунту, бо далі з цими вітрами почне верхній шар висушувати, і тоді доведеться глибше сіяти", ― розповів Віктор Чемерис.

Загалом в агрофірмі обробляють понад 41 тисячу гектарів землі. 75% площ засівають навесні.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook