Аномально тепла весна на Полтавщині: як це вплине на урожай меду та ягід

Цьогоріч на Полтавщині дерева почали квітнути раніше, ніж прокинулись бджоли. Цвітіння розпочалося на три тижні раніше, ніж зазвичай. А на урожай меду рання весна негативно не вплине.

Як весна вплинула урожай ягід 2024

2024-го урожай ягід на Полтавщині може бути дещо меншим, ніж минулого року. Це пов’язано з раннім потеплінням. Про це Суспільному розповів голова "Асоціації інтенсивного розвитку садівництва Полтавщини" Віталій Цінченко.

"На три тижні у нас весна прийшла раніше. Рослини прокинулись набагато швидше, ніж бджоли. Як йшло перше цвітіння тих самих абрикосів, черешні, вишні, трішки бджілки не встигали, але їм допомогли 25% інших запилювачів наших, різні комашки", ― повідомив Віталій Цінченко.

За його словами, попри погоду, ягоди будуть.

Що кажуть пасічники про весну 2024

Пасічник Олексій Пікалов у Полтавській громаді доглядає 157 бджолиних сімей. Цьогорічна рання весна і тепла погода стала сприятливою для комах, розповів чоловік Суспільному:

"Врятувала оця рання весна. Дуже всіх налякав теплий вересень. Ми, пасічники, повинні в кінці серпня ― на початку вересня підгодувати бджолину сім’ю, і цей мед повинен іти в зиму. А виходить так, що вони вересень ще сіяли, цей розплід годували, і через це багато пасічників бачили, що мало меду в сім’ях, у вуликах. І переживали, що сім’ї можуть до весни не дотягнути".

За словами пасічника, вартість меду суттєво не зміниться. Середня оптова його ціна ― 40 гривень за кілограм.

"В одному літрі ― 1,4 кілограми меду. Скажімо так, дешевше, ніж бензин. Світовий ринок нам диктує умови. Є країни ― наші конкуренти. І залежно, які в них будуть медозбори, який в них буде об’єм меду, який буде попит, така буде і ціна", ― сказав Олексій Пікалов.

Раннє цвітіння дерев сприяє розвитку бджолиних сімей, розповіла Суспільному голова обласного об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

"Перезимували бджоли цього року на Полтавщині майже стовідсотково. Те, що рано все заквітувало ― це для нас було дуже добре, бо сім’ї так швидко розвинулись, в достатній кількості їм було і нектару, і пилку. Багато аграріїв перейшли цього року на висів гірчиці, коріандру, а це чудові дуже меди. Уже бджолярі готують бджіл до перевезення до масивів лісу, де багато буде цієї акації", ― сказала Наталія Сенчук.

За її словами, нині на Полтавщині працюють 2 тисячі зареєстрованих пасічників. Найбільше бджолиних сімей у Полтавській, Миргородській, Карлівській та Котелевській громадах.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok