Вербна неділя 2024: де освячуватимуть у Полтаві та особливості свята

Ілюстративне. Суспільне Львів

28 квітня у Полтаві православні християни святкуватимуть Вербну неділю. Дата щороку змінюється, оскільки вона визначається від дня святкування Великодня.

Вербну неділю відзначається у шосту неділю Великого посту – за тиждень до Великодня. Про це Суспільному розповів митрополит Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір.

"Вербна неділя" – така народна назва цього свята. Церковна назва – "Вхід Господній в Єрусалим". І це початок Страсної седмиці. Початок останніх декількох днів земного життя Спасителя, завершення його місії. Саме свято позначає виконання давнього пророцтва про месію. Тому що декілька старозавітних пророків за декількасот років до цієї події пророкували, що цей цар, месія, має ввійти у Єрусалим, в’їхати на молодому осляті, розповів про церковне свято Суспільному митрополит Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір.

Цього дня віряни відвідують богослужіння та освячують вербові гілочки.

"Спасителя якраз зустрічали як месію, як пророка віттям. І символічно у цей день ми освячуємо вербу, хоча Спасителя зустрічали з пальмовим віттям. У нас верба – це та, що оживає якнайраніше серед рослин. Освячення це відбувається під час богослужіння на ранній службі, тобто у тих храмах, де служиться зранку", — пояснив митрополит.

Це можна зробити, зокрема, у Свято-Успенському соборі ПЦУ у Полтаві. Розпочнеться богослужіння там о 8:00.

"Під час ранньої буде освячення верби і по завершенні літургії, в районі 11 години приблизно в усіх храмах. Це вже буде таке освячення довкола храму, люди будуть шикуватись, і будуть читатись молитви на освячення верби", — додав митрополит Полтавський та Кременчуцький ПЦУ Федір.

Свято Великодня цьогоріч припадає на 5 травня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok