У місті Глобине відкрили перший в регіоні центр життєстійкості. Це – безбар'єрний простір, де можна безплатно отримати соціальні послуги та психологічну допомогу.
Загалом в області цьогоріч планують відкрити ще 7 таких закладів. Про це під час офіційного відкриття 3 квітня розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
Перший в регіоні центр життєстійкості відкрили на базі Центру надання адміністративних послуг. Переселенка з Донеччини Меліта Звягільська на занятті для ВПО вперше.
"Для того, щоб побороти свій страх і стрес, йому (людині – ред.) потрібно, щоб була допомога. Самостійно, у силу того, що за спиною в рюкзаку стільки смутку, болю, і він самостійно це зробити не може", — розповідає Меліта Звягільська, відвідувачка центру життєстійкості.
"Ми розуміємо, що через війну десь 70% наших людей перебувають у постійному стресі. Соціальна послуга такої групової роботи, де навчають якісно, як подолати свій стрес, як управляти своїми емоціями, як просто виговоритись людям, які мають схожий травматичний досвід", — розповідає міністерка соцполітики України Оксана Жолнович.
Центр життєстійкості створений за гроші представників місцевого бізнесу та співфінансування з міського бюджету, каже директорка центру Світлана Грицай.
"Завершили ремонтні роботи 30 грудня, тобто терміни були досить швидкі, щоб ввійти в проєкт і використати кошти благодійників. Увагу найбільше приділяємо членам сімей загиблих, дітям загиблих, дітям військовослужбовців, дружинам, внутрішньо переміщеним особам, особам у складних життєвих обставинах, малозабезпечені, безробітні, люди "срібного" віку", — повідомила директорка центру життєстійкості Світлана Грицай.
Приміщення надала громада, а спеціалісти навчались за рахунок міжнародних партнерів.
"У просторі життєстійкості, як визначено постановою Кабінету Міністрів, сформована команда з 1 соціального менеджера, 5 фахівців і 2 психологів. Кожен із жителів громади може завітати в наш центр і отримати послугу чи підтримку, чи координацію до інших надавачів послуг. Допомагаємо в оформленні і документації, тобто супроводжуємо до повного вирішення", — повідомила директорка центру життєстійкості Світлана Грицай.
"Полтавщина стала домівкою для більше ніж 200 тисяч людей. Ми такий соціальний хаб для всіх прифронтових областей. Всього по області найближчим часом відкриється ще 7 таких центрів. Це будуть Кобеляки, Лубни, Миргород, Нові Санжари, Полтава, Пирятин та Шишаки", — повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
"Ми робимо акцент на такі невеликі населені пункти. У нас уже близько 100 центрів у роботі. Тобто громади відібрані, надавачі навчаються, ремонти проводяться. Додаються щодня", — розповідає міністерка соцполітики України Оксана Жолнович.
За словами міністерки соцполітики, повноцінно в Україні вже працює близько 50 центрів життєстійкості.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: