На Полтавщині відкрили перший в області центр життєстійкості

У місті Глобине відкрили перший в регіоні центр життєстійкості. Це – безбар'єрний простір, де можна безплатно отримати соціальні послуги та психологічну допомогу.

Загалом в області цьогоріч планують відкрити ще 7 таких закладів. Про це під час офіційного відкриття 3 квітня розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Перший в регіоні центр життєстійкості відкрили на базі Центру надання адміністративних послуг. Переселенка з Донеччини Меліта Звягільська на занятті для ВПО вперше.

"Для того, щоб побороти свій страх і стрес, йому (людині – ред.) потрібно, щоб була допомога. Самостійно, у силу того, що за спиною в рюкзаку стільки смутку, болю, і він самостійно це зробити не може", розповідає Меліта Звягільська, відвідувачка центру життєстійкості.

Центр Життєстійкості. Головний вхід. Суспільне Полтава

"Ми розуміємо, що через війну десь 70% наших людей перебувають у постійному стресі. Соціальна послуга такої групової роботи, де навчають якісно, як подолати свій стрес, як управляти своїми емоціями, як просто виговоритись людям, які мають схожий травматичний досвід", — розповідає міністерка соцполітики України Оксана Жолнович.

Центр життєстійкості створений за гроші представників місцевого бізнесу та співфінансування з міського бюджету, каже директорка центру Світлана Грицай.

Центр Життєстійкості. Групові заняття. Суспільне Полтава

"Завершили ремонтні роботи 30 грудня, тобто терміни були досить швидкі, щоб ввійти в проєкт і використати кошти благодійників. Увагу найбільше приділяємо членам сімей загиблих, дітям загиблих, дітям військовослужбовців, дружинам, внутрішньо переміщеним особам, особам у складних життєвих обставинах, малозабезпечені, безробітні, люди "срібного" віку", — повідомила директорка центру життєстійкості Світлана Грицай.

Приміщення надала громада, а спеціалісти навчались за рахунок міжнародних партнерів.

"У просторі життєстійкості, як визначено постановою Кабінету Міністрів, сформована команда з 1 соціального менеджера, 5 фахівців і 2 психологів. Кожен із жителів громади може завітати в наш центр і отримати послугу чи підтримку, чи координацію до інших надавачів послуг. Допомагаємо в оформленні і документації, тобто супроводжуємо до повного вирішення", — повідомила директорка центру життєстійкості Світлана Грицай.

Кімната групової роботи. Суспільне Полтава

"Полтавщина стала домівкою для більше ніж 200 тисяч людей. Ми такий соціальний хаб для всіх прифронтових областей. Всього по області найближчим часом відкриється ще 7 таких центрів. Це будуть Кобеляки, Лубни, Миргород, Нові Санжари, Полтава, Пирятин та Шишаки", — повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

"Ми робимо акцент на такі невеликі населені пункти. У нас уже близько 100 центрів у роботі. Тобто громади відібрані, надавачі навчаються, ремонти проводяться. Додаються щодня", — розповідає міністерка соцполітики України Оксана Жолнович.

За словами міністерки соцполітики, повноцінно в Україні вже працює близько 50 центрів життєстійкості.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook