"Він був нашою стіною": спогади рідних та друзів про полеглого Героя України Андрія Орлова з Полтави

Веселим, спортивним та розумним згадують полеглого військовослужбовця Андрія Орлова з Полтави його рідні та друзі. Чоловік мав хист до гуманітарних наук та любив справедливість. Під час антитерористичної операції він пішов захищати Україну. Казав, що робить це заради сина. Заради сім’ї знову відновив службу і 2022-го, коли почалося повномасштабне вторгнення.

Олена Орлова разом із невісткою та онуком йдуть сквером, який названий на честь їхнього сина, чоловіка та батька Андрія Орлова. Чоловік був військовослужбовцем.

"Він був не проблемний, абсолютно спокійна дитина. Пацан. Коліна, шрами, зашивання, нормальний хлопчисько. Проблем у вихованні не було. У цьому плані він був безпроблемний", — розповіла мама Андрія Орлова Олена Орлова.

Андрій Орлов з родиною. фото надане Т. Орловою

Андрій народився і виріс у Полтаві. Навчався у місцевій школі, потім у ліцеї, а далі – у педагогічному університеті.

"Ми сиділи за однією партою, за задньою партою скраю ліворуч з 10 класу. Разом грали на перервах на гітарі, співали, танцювали, як усі десятикласники на той час. Андрій завжди з посмішкою на обличчі, завжди гарний настрій", — розповів друг Андрія Орлова Олександр Пащенко.

Андрій Орлов з сином. фото надані Т.Орловою

"У нас було досить веселе студентське життя. Ми постійно брали десь участь. На першому курсі це був конкурс талантів. Пам’ятаю, що ми співали пісню, а Андрій нам грав на гітарі. Ми багато часу проводили на репетиціях", — згадала подруга Андрія Орлова Ольга Палеха

2006-го року Андрій одружився. Згодом у пари з’явився син.

"Він був дуже добрим. Він ніяк не міг звикнути, що я виріс уже. Завжди ставився до мене як до дитини. Мені було 14 на початку війни, він мене обіймав, сильно прижимав до себе, він не міг звикнути, що я не дитина уже", — розповів син Андрія Орлова Денис Орлов

Андрій працював у міжнародних компаніях, був в АТО, а з початком повномасштабного вторгнення знову пішов обороняти Україну. Був розвідником на півдні України.

Звання Герой України присвоєно розвіднику сержанту Андрію Орлову. Ще у вересні він проявив надзвичайну хоробрість та результативність у боях на Херсонщині. Був поранений, одужав, повернувся на передову і вже 10 листопада у складі розвідувального загону брав участь у звільненні Снігурівки. Фото з сайту президента

Андрій отримав поранення поблизу села Одрадокам'янка Херсонської області. А 6 вересня 2023-го помер у лікарні.

"Їх евакуйовували більше 3 годин. Коли зрозуміли, що будуть евакуйовувати поранених, почався мінометний обстріл. І їх дуже тяжко евакуйовували", розповіла мама Андрія Орлова Олена Орлова.

"Уламкове поранення тазостегнового суглобу. Його рятували, реанімували, але кров… У нього зупинилося серце", — сказала дружина Андрія Орлова Тетяна Орлова.

11 вересня із Андрієм прощалися у Полтаві. Його поховали на Алеї Героїв на центральному кладовищі. Йому було 39 років.

Прощання з Андрієм Орловим у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

"Я завжди усім кажу, що Андрій мене виховав. Він узяв мене дитиною і зробив з мене жінку. Добрий, терпеливий, він дуже мене любив. Ми якось підіймалися сходами у нашому будинкові, ми живемо на п’ятому поверсі, це Денис маленький був, і Андрій сказав фразу, я можу віддати життя за тебе і за дитину", — розповіла дружина Андрія Орлова Тетяна Орлова.

"Він був нашою стіною. І досі я щось роблю вдома і думаю: "Зараз я зателефоную синові, я запитаю Андрійка" Спитати немає у кого. Для мене він найкращий був, є і буде" — розповіла мама Андрія Орлова Олена Орлова.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook