Воїнам із Полтавщини передали сертифікати на житло. Володимир Зеленський вручив їх Євгенію Бові та Сергію Волинському. Також сертифікат передали рідним полеглого Олександра Оксанченка.
Про це повідомили на сайті Полтавської ОВА.
Володимир Зеленський вручив 30 сертифікатів на квартири, зокрема:
- 15 Героям України;
- 15 родинам полеглих воїнів, яким це звання присвоєно посмертно.
Євгенію Бові та Сергію Волинському із Полтавщини вручили сертифікати на житло. Також рідним Олександра Оксанченка передали сертифікат.
Шо відомо про Євгенія Бову
Народився Євгеній Бова у Хорольській громаді на Полтавщині. Після закінчення навчання в університеті 2014-го офіцера направили до 1-го окремого батальйону морської піхоти на посаду командира десантно-штурмового взводу десантно-штурмової роти.
Згідно з автобіографією на сайті Хорольської міськради, чоловік брав участь у антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на Сході України. З 17 вересня до жовтня 2014-го був на посаді командира десантно-штурмового взводу виконував бойові завдання по обороні Гранітного Волноваського району на Донеччині.
Під час повномасштабного вторгнення боронив Маріуполь, був командиром 1-го батальйону морської піхоти. Потрапив у російський полон, із якого в рамках обміну полоненими повернувся 21 вересня 2022-го.
Що відомо про Сергія Волинського
Сергій Волинський – учасник російсько-української війни та, зокрема, оборони Маріуполя. Саме під командуванням Сергія бригада "морпіхів" у Маріуполі успішно з'єдналася з полком "Азов" і продовжила оборону міста.
Як розповідала Суспільному його сестра Тетяна Харько, на позиції у межах Маріуполя Сергій Волинський зі своїми колегами виїхав приблизно за два тижні до 24 лютого.
Майор Сергій Волинський служить у 36-й окремій бригаді морської піхоти Збройних сил України. У квітні став командиром. Тоді ж підрозділ зайшов на територію металургійного заводу "Азовсталь" і долучився разом із полком "Азов" до протистояння російській армії. Відтоді і Сергій, і його побратими опинилися заблоковані на комбінаті.
Чоловік народився і виріс у Полтаві. Половину життя він присвятив військовій справі – після 9-го класу вступив до Кременчуцького військового ліцею, а вищу освіту здобув у Національній академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Після цього у лавах морської піхоти служив у місті Керч у Криму до окупації 2014-го.
21 вересня 2022-го Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області. До України повернувся командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський, який захищав Маріуполь. "Волина" перебував у Туреччині після російського полону.
Що відомо про Олександра Оксанченка
Миргородський льотчик-винищувач Олександр Оксанченко загинув у повітряному бою. 28 лютого 2022-го президент України Володимир Зеленський присвоїв Олександру Оксанченку звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно). Як зазначив Зеленський у своєму відеозверненні, льотчик загинув, відволікаючи на себе ворожу авіацію.
Згідно з автобіографією на сайті Миргородської міськради, Олександр Оксанченко народився 26 квітня 1968-го року у селі Маломихайлівка Дніпропетровської області. Неодноразово представляв країну та займав призові місця в авіаційних пілотажних показах у Великобританії, Угорщині, Румунії, Польщі, Словаччині, Чехії, Данії, Бельгії, Мальті.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook