Перехід храму на Полтавщині з УПЦ до ПЦУ: на якому етапі та які позиції сторін

. Суспільне Полтава

До обласної військової адміністрації подали документи щодо реєстрації рішення про перехід Свято-Троїцького храму у Нових Санжарах з УПЦ до ПЦУ.

Настоятель храму вважає це рішення незаконним. Про це Суспільному повідомив священник ПЦУ Дмитро Педина.

Храм у Нових Санжарах. Суспільне Полтава

Свято-Троїцький храм Української православної церкви деякі жителі громади хочуть перевести до Православної церкви України. Для цього організовували збори у місцевому кінотеатрі. Головою була Ольга Отливанна.

"Ми провели загальні збори, де проголосували усі одноголосно. Ми внесли корективи до Статуту, зареєстрували цей Статут, згідно зі статтею 14 Закону України. "Про свободу совісті та релігійні організації". Раніше відвідувала я Свято-Троїцький храм, але після повномасштабного вторгнення в Україну щось змінилося. Нам потрібно змінювати абсолютно усе в нашій країні, зокрема, й перехід до Православної церкви України", - розповідає місцева жителька Ольга Отливанна.

Збори щодо переходу ініціювали військові, каже голова ветеранської спілки учасників бойових дій Новосанжарщини Роман Павліченко.

"Починається літургія. Країні нашій Україні, владі її і воїнству. І триває літургія увесь час. Я у свої 80 років навколішки стаю за те, що йде під час літургії. Це церква українська, не російська. Літургію проводять старослов’янською мовою", - каже парафіянка Свято-Троїцького храму УПЦ Віра.

Територія храму. Суспільне Полтава

"Я, як голова ветеранської спілки, можу чітко казати від усіх ветеранів Новосанжарщини. Ми повертаємося додому і бачимо, що ми боролися там з ворогом на території Донецької, Луганської області і на окремих територіях. Сюди приходять ветерани, учасники бойових дій. Яким чином вони повертаються. Це практично люди з інвалідністю, які без рук, без ніг. Нам тяжко дивитися на цей безлад, на нашого внутрішнього ворога. Наш внутрішній ворог – це усі проросійські сили, які існують у нашому районі, і церкви московського патріархату", - говорить голова спілки учасників бойових дій Новосанжарщини Роман Павліченко.

Збори, які організували у місцевому кінотеатрі, настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Володимир вважає незаконними. Телефоном Суспільному він повідомив, що на них були представники територіальної громади, а не релігійної. За словами настоятеля, того ж дня він організував збори релігійної громади, під час яких обговорили питання, що храм залишається в Українській православній церкві.

Рішення про те, що храм залишається в УПЦ, підтримала і Віра Шматко.

Протоієрей Володимир вважає збори незаконними. Суспільне Полтава

"Не кожна церква, яка називає себе церквою, є церквою. Розумієте? Церква тоді, коли там є благодать Святого Духа. Якщо церква утворюється і порушує якісь давні норми і канони, то ця церква втрачає благодать Святого Духа. Тобто, наче б то там усе відбувається як і раніше, але головного там таїнства цього, присутнього Бога там уже можна сказати немає", - каже парафіянка Свято-Троїцького храму УПЦ Віра Шматко.

Рішення, яке ухвалили на зборах у місцевому кінотеатрі, хочуть зареєструвати, каже священник Православної церкви України Дмитро Педина.

"Ми завірили усі відповідні документи – протокол і так далі – у нотаріуса. Потім передали на розгляд єпархіальному архієрею Полтавської єпархії Православної церкви України митрополиту Федору. Передали Статут, рішення, звернення до нього від Новосанжарської громади про те, що ця парафія хоче перейти до Православної церкви України. Владика підписав, поспілкувався з ініціативною групою", - розповідає священник ПЦУ Дмитро Педина.

Документи щодо реєстрації рішення про перехід храму у Нових Санжарах з УПЦ до ПЦУ передали до облдержадміністрації. Суспільне Полтава

За словами священника, для реєстрації документи направили до обласної військової адміністрації. Після цього, каже, проситимуть ключі від Свято-Троїцького храму.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook