"Мед – найкращі ліки": бджолярі регіону привезли продукцію до Полтави на ярмарок "Свято меду"

. Суспільне Полтава

Тринадцятеро бджолярів взяли участь у цьогорічному "Святі меду", що організували 10 серпня у Полтаві. Продають, зокрема, меди, квітковий пилок, медові напої та настоянки прополісу.

Скільки діятиме ярмарок та що там можна придбати

10 серпня в обласному центрі влаштували ярмарок "Свято меду", який діятиме чотири дні. Продають, зокрема, меди, квітковий пилок, медові напої та настоянки прополісу. Свою продукцію привезли більше десятка пасічників регіону, розповіла голова обласного об’єднання пасічників Наталія Сенчук.

Мед у різних ємностях. Суспільне Полтава

"Тут наші члени спілки з наших різних колишніх районів, зараз же ОТГ. І, звісно, ж різна продукція. 13 бджолярів виявили бажання, тому що цей рік не тільки по війні не дуже добрий, а й по медозбору не дуже добрий. З білої акації меду було не так багато, і він розійшовся з дому. А далі пішов уже весняно-літній", - розповідає голова обласного об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

На що збирали гроші під час ярмарку "Свято меду"

На цьогорічному ярмарку збирають гроші на автівку для полтавця, який нині боронить державу на Харківщині.Про це Суспільному розповіла голова обласного об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

Пасічник Сергій Хохич. Суспільне Полтава

Пасічник Сергій Хохич бджільництвом займається 25 років. Цій справі, каже, навчався у діда. Нині у господарстві має кілька сотень бджолосімей.

"У перший день спілкуються, прицінюються, ажіотаж почнеться завтра, післязавтра. Бджілки стоять на двох точках. Одні в Козельщинському районі і одні в передмісті Полтави, Полтавський район, Мильці", - розповідає пасічник Сергій Хохич.

До Полтави чоловік привіз кілька сортів меду та медову продукцію на ярмарок "Свято меду".

"Привезли різнотрав’я, фацелія, сонях. Це - лісовий з диким різнотрав’ям. І перший мед липа, малина і акація. Він уже прокристалізувався, але як масло. Сотовий медочок, медові напої, прополіс, віск. Хто, що шукає, те й і найде", - говорить пасічник Сергій Хохич.

Свято меду у Полтаві триватиме 4 дні. Суспільне Полтава

Пів століття пасічникує Віктор Ткаченко із Полтавського району. У його родині цю справу започаткував ще прадід пасічника. На ярмарок до Полтави чоловік привіз ексклюзивний лісовий мед.

"Не можна сказати, що це з якоїсь однієї культури. От, дивіться, починається трошки глоду, тоді клен іде, чорноклен, тоді після нього трошки акації попадає, там вона декілька днів цвіте, тоді після цього липа. Липа може тиждень (цвісти – ред.) Все ж від погоди залежить. І тоді на галявинах чебрець, коров’як. Оце все дає запах і смаки", - каже пасічник Віктор Ткаченко.

Скільки меду цьогоріч зібрали пасічники Полтавщини

Цьогоріч меду на Полтавщині зібрали майже стільки, як і торік, розповіла Наталія Сенчук.

"Якщо раніше пасічники могли десь 100-100 з лишнім кілограм за сезон взяти меду, то в цьому році десь 50-60, десь 80 кілограмів за сезон. У цьому році дуже-дуже зашкодило нам знову отруєння бджіл. Пасічники залишаються без робочої бджоли, вже ті сім’ї, що там залишились, з них ніякого толку немає", - каже голова обласного об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

Учасники ярмарку долучаються до збору для ЗСУ. Суспільне Полтава

"Бджолам дуже важко зараз. Зараз посіви зовсім не ті, що колись були. Фермер сіє те, щоб вижити і його звинувачувати також нічого. Погоди цей рік для бджіл не було. Мед прийшов оце останні тижні. А так з медом дуже важко. Якщо порівнювати з іншими роками, то його й половини немає", - розповідає пасічник Віктор Ткаченко.

Кожен учасник ярмарку долучився до збору.

"Вчора кума подзвонила і каже, що сьогодні біля театру (імені – ред.) Гоголя буде «Свято меду». Ми з дружиною і прийшли. Взяли баночки в сумочку та й прийшли скупитися. Придбав мед із різнотрав’я і придбав із гречки, планую ще може із акації взяти або з липи", - говорить місцевий житель Григорій.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook