Із Туреччини до України повертається морпіх із Полтави, який боронив Маріуполь, Сергій Волинський

Сергій Волинський. Фото зі сторінки Волинського у Facebook

До України повертається командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський, який захищав Маріуполь. "Волина" перебував у Туреччині після російського полону. Про це 8 липня написав у Telegram президент України Володимир Зеленський.

Разом із "Волиною" до України прибувають командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.

Що відомо про Сергія Волинського

Сергій Волинський – учасник російсько-української війни та, зокрема, оборони Маріуполя. Має відзнаку "За участь в антитерористичній операції", медаль "За військову службу Україні", орден "За мужність" ІІІ ступеню та орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню. Саме під командуванням Сергія бригада "морпіхів" у Маріуполі успішно з'єдналася з полком "Азов" і продовжила оборону міста.

Як розповідала Суспільному його сестра Тетяна Харько, на позиції у межах Маріуполя Сергій Волинський зі своїми колегами виїхав приблизно за два тижні до 24 лютого.

Із Туреччини до України повертається морпіх із Полтави Сергій Волинський. Фото: Офіс Президента України

Майор Сергій Волинський служить у 36-й окремій бригаді морської піхоти Збройних сил України. У квітні став командиром. Тоді ж підрозділ зайшов на територію металургійного заводу "Азовсталь" і долучився разом із полком "Азов" до протистояння російській армії. Відтоді і Сергій, і його побратими опинилися заблоковані на комбінаті.

Чоловік народився і виріс у Полтаві. Половину життя він присвятив військовій справі – після 9-го класу вступив до Кременчуцького військового ліцею, а вищу освіту здобув у Національній академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Після цього у лавах морської піхоти служив у місті Керч у Криму до окупації 2014-го.

21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook