Рік і три місяці 28-річний Володимир Іванілов з Полтавщини перебуває у російському полоні. Про це Суспільному розповіла мама військовополоненого Оксана Іванілова. За її словами, нині син перебуває у Горлівці, що на Донеччині.
Володимир Іванілов з Полтавщини перебуває у російському полоні
Син Оксани Іванілової Володимир останній раз був вдома влітку 2021-го, а бачилися з ним – через пів року.
"Останній раз ми бачились з сином в 21-му році, у грудні ми їздили до нього в Маріуполь. Коли почалася війна, десь о 10-тій годині ранку вийшов на зв'язок Володя, передзвонив, сказав «Мамо, почалася війна, кріпіться, тримайтесь, якось буде все»", — каже мати військовополоненого Володимира Іванілова Оксана Іванілова.
Володимир служив у Нацгвардії. У полон потрапив у березні 2022-го.
"Були на позиціях, де ми не знаємо, десь там у Маріуполі. Їм був наказ – або на Запоріжжя, або на «Азовсталь». Як він потрапив у полон, цього точно ми самі не знаємо. З його частини нам подзвонили і сказали, що Вова перебуває у Донецькому СІЗО. Його там бачили, коли його виводили з допиту. А потім його перевели в Оленівку", — говорить мати військовополоненого Володимира Іванілова Оксана Іванілова.
Нині Володимир перебуває в полоні у Горлівці, що на Донеччині, говорить Оксана Іванілова.
"Листи ми писали. Пишеться на листочку, я його фотографую, відсилаю волонтерам, і вони тоді сканують, підписують, везуть на колонію, передають. Передають спочатку охоронцям, охоронці їх прочитують. Вони (листи – ред.) проходять фільтрацію, і передають тоді", — каже мати військовополоненого Володимира Іванілова Оксана Іванілова.
На Оксані Іваніловій – футболка з фотографією, іменем та військовою частиною, у якій служив Володимир. Такі, каже, зробили разом з іншими родинами військовополонених.
"Їздили до Києва на акцію. Акція називалася «Всіх на всіх» (обмін всіх військовополонених з обох сторін – ред.) . Я йому пишу: «Синок, ти повинен розуміти, що це не від нас залежить, ми робимо все, що можна. Ми зверталися і до президента, і листи писали, і Лубінцю (уповноважений Верховної Ради з прав людини – ред.). Я надіюся на найскоріше повернення. Я не чекаю ні списки, я чекаю дзвінка. Першого дзвінка від нього. Коли він подзвонить і скаже: «Мамо, я вдома»", — каже мати військовополоненого Володимира Іванілова Оксана Іванілова.
Куди звернутися за допомогою аби посприяти поверненню людини з полону
Аби посприяти поверненню людини з полону, потрібно звернутися до державних організацій. Це, зокрема, в Національне інформаційне бюро для звернень щодо військовополонених, Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України, Національну поліція України. Також рідні полонених можуть звернутися до міжнародних організацій, говорить адвокатка Дар’я Маліннікова.
"Але ми говоримо про взаємодію з іншою стороною, тобто з країною-агресором, яка доступ до цих навіть списків полонених, може просто не надавати.Тому звернення до цих органів не може гарантувати, на жаль, стовідсотково людині, що вона дізнається про те, де перебуває полонений, в якому він стані утримується. Необхідно вживати усіх заходів, звертатися в усі інстанції, в державні, у тому числі – в міжнародні організації. Бо чим більше людина буде звертатися, говорити, тим більше буде шансів, що людину дійсно знайдуть,встановлять її місце перебування та внесуть у відповідні списки", — каже адвокатка Дар’я Маліннікова.