Перейти до основного змісту

"Кожен обмін – дуже важке переживання": родина Іванілових рік і три місяці чекає сина з полону

Ексклюзивно
. Фото колаж Суспільного

Рік і три місяці 28-річний Володимир Іванілов з Полтавщини перебуває у російському полоні. Про це Суспільному розповіла мама військовополоненого Оксана Іванілова. За її словами, нині син перебуває у Горлівці, що на Донеччині.

Володимир Іванілов з Полтавщини перебуває у російському полоні

Син Оксани Іванілової Володимир останній раз був вдома влітку 2021-го, а бачилися з ним – через пів року.

Військовий Нацгвардії Володимир Іванілов. Фото надане О. Іваніловою

"Останній раз ми бачились з сином в 21-му році, у грудні ми їздили до нього в Маріуполь. Коли почалася війна, десь о 10-тій годині ранку вийшов на зв'язок Володя, передзвонив, сказав «Мамо, почалася війна, кріпіться, тримайтесь, якось буде все»", — каже мати військовополоненого Володимира Іванілова Оксана Іванілова.

Родина Іванілових рік і три місяці чекає сина з полону. Фото: Суспільне Полтава

Володимир служив у Нацгвардії. У полон потрапив у березні 2022-го.

"Були на позиціях, де ми не знаємо, десь там у Маріуполі. Їм був наказ – або на Запоріжжя, або на «Азовсталь». Як він потрапив у полон, цього точно ми самі не знаємо. З його частини нам подзвонили і сказали, що Вова перебуває у Донецькому СІЗО. Його там бачили, коли його виводили з допиту. А потім його перевели в Оленівку", — говорить мати військовополоненого Володимира Іванілова Оксана Іванілова.

Кімната Володимира Іванілова. Фото: Суспільне Полтава

Нині Володимир перебуває в полоні у Горлівці, що на Донеччині, говорить Оксана Іванілова.

"Листи ми писали. Пишеться на листочку, я його фотографую, відсилаю волонтерам, і вони тоді сканують, підписують, везуть на колонію, передають. Передають спочатку охоронцям, охоронці їх прочитують. Вони (листи – ред.) проходять фільтрацію, і передають тоді", — каже мати військовополоненого Володимира Іванілова Оксана Іванілова.

Мати Володимира Іванілова. Фото: Суспільне Полтава

На Оксані Іваніловій – футболка з фотографією, іменем та військовою частиною, у якій служив Володимир. Такі, каже, зробили разом з іншими родинами військовополонених.

"Їздили до Києва на акцію. Акція називалася «Всіх на всіх» (обмін всіх військовополонених з обох сторін – ред.) . Я йому пишу: «Синок, ти повинен розуміти, що це не від нас залежить, ми робимо все, що можна. Ми зверталися і до президента, і листи писали, і Лубінцю (уповноважений Верховної Ради з прав людини – ред.). Я надіюся на найскоріше повернення. Я не чекаю ні списки, я чекаю дзвінка. Першого дзвінка від нього. Коли він подзвонить і скаже: «Мамо, я вдома»", — каже мати військовополоненого Володимира Іванілова Оксана Іванілова.

Куди звернутися за допомогою аби посприяти поверненню людини з полону

Аби посприяти поверненню людини з полону, потрібно звернутися до державних організацій. Це, зокрема, в Національне інформаційне бюро для звернень щодо військовополонених, Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України, Національну поліція України. Також рідні полонених можуть звернутися до міжнародних організацій, говорить адвокатка Дар’я Маліннікова.

Куди звернутися за допомогою аби посприяти поверненню людини з полону. Фото: Суспільне Полтава

"Але ми говоримо про взаємодію з іншою стороною, тобто з країною-агресором, яка доступ до цих навіть списків полонених, може просто не надавати.Тому звернення до цих органів не може гарантувати, на жаль, стовідсотково людині, що вона дізнається про те, де перебуває полонений, в якому він стані утримується. Необхідно вживати усіх заходів, звертатися в усі інстанції, в державні, у тому числі – в міжнародні організації. Бо чим більше людина буде звертатися, говорити, тим більше буде шансів, що людину дійсно знайдуть,встановлять її місце перебування та внесуть у відповідні списки", — каже адвокатка Дар’я Маліннікова.

Топ дня

Вибір редакції