Конкурс екологічних ініціатив на Полтавщині: скільки подали проєктів громади

. Ставок в селі Зінці Терешківської громади планують розчистити фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині завершили прийом проєктів на обласний конкурс екологічних ініціатив. Надійшло їх більше 80 від 35 громад регіону. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко. За її словами, далі проєкти перевірять, а після цього відбудеться голосування.

Територія ставків у селі Зінці Терешківської громади – близько два гектари. Їх хочуть об’єднати та створити на цьому місці зону відпочинку. Для цього подали проєкт на обласний конкурс екологічних ініціатив.

"Тут є прекрасна територія, яка трішечки заболочена, замулена. Але за допомогою нашого проєкта, який називається «Розчистка ставка», ми зможемо розширити територію. Для мешканців буде створено тут гарні пляжі. Подавали заявку 12 травня, але доопрацювання, зміни вносили ще вчора. Бюджет проєкту – 750 тисяч (гривень – ред.)", - каже авторка ­­екологічного проєкту Тетяна Головань.

Цю територію поблизу ставка планують облаштувати. Суспільне Полтава

Подати проєкти на обласний конкурс екологічних ініціатив можна було протягом місяця – з 18 квітня до 18 травня включно, говорить начальниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

"Із 18 квітня у нас почалась подача проєктів, і 18 травня (сьогодні включно) – останній день прийому. Наступний етап – це перевірка проєктів до 25 травня. З 25 травня до 5 червня у нас голосування онлайн через систему «Smart region». Після голосування оприлюднюються результати, затверджуються до цього робочою групою – до 9 червня. І до кінця року мешканці зможуть побачити результати втілених екоініціатив", - пояснює начальниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

Ставок частково заболочений. Фото: Суспільне Полтава

Згідно з умовами конкурсу, один автор може подати один проєкт.

"Ми вирішили написати три проєкти. Два садочки написали проєкти «Екологічна стежина». І третій – більш грандіозний проєкт – це розчистка наших ставків у Зінцях. Років 15 тому була спроба розчистки даного ставка, тобто було почищено один із ставків, але, наскільки я зрозумів, десь були якісь порушення і цей проєкт припинили. Менші проєкти десь будуть в межах 250 тисяч (гривень – ред.), а великий проєкт в межах 700 тисяч (гривень – ред.)", - каже голова Терешківської громади Віталій Турпітько.

"Вирішили написати екологічний проєкт, а саме «Екологічна стежина. Мандруй, вивчай, оберігай» – сучасна територія дошкільного закладу, який буде допомагати проводити, урізноманітнювати освітній процес, саме з екологічного виховання дошкільнят. Це буде маршрут, який буде пролягати по території нашого закладу, буде складатися з певних зупинок. І ці зупинки будуть характеризувати певний осередок довкілля. Наприклад, штучне озерце", - каже авторка ­­екологічного проєкту Ольга Шляхова.

Поблизу ставка живуть чаплі. Суспільне Полтава

Нині подали 81 проєкт з 35 громад, каже Олеся Дроботенко.

"Попередьньо ми з авторами спілкуємось, щоб до робочої групи, до голосування вони вже знали, які їхні помилки, що проходить, що ні, щоб встигли виправити. Переможці визначаються в межах фінансування. Один проєкт у нас вартує 50 на 50 (відсотків – ред.). 250 тисяч фінансує обласний бюджет – це максимальна сума, 250 (тисяч – ред.) або більше – місцева рада", - говорить начальниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

За її словами, з обласного бюджету зможуть спрямувати лише 6 мільйонів на проєкти, які наберуть найбільше кількість голосів.

Такий конкурс екологічних ініціатив проводять із 2019-го. Не організовували його лише торік. За весь час подали 365 проєктів, 119 із них перемогли. На цей час реалізовано близько 80% з них, розповіла Дроботенко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook