"Підсохне – скопаємо": яка ситуація в населених пунктах Полтавщини через місяць після паводка

. Суспільне Полтава

У Кременчуцькому районі на Полтавщині через місяць після паводка залишаються підтопленими деякі низинні території. Про це Суспільному розповів заступник начальника районної військової адміністрації Артем Даценко. За його словами, вода може спасти за тиждень, якщо температура повітря залишатиметься такою ж теплою.

Після того, як із дачної ділянки Івана Шевченка зійшла вода після паводка, чоловік почав засаджувати город. Він у дачному кооперативі «Політ» біля Кременчука.

"Чекаємо, поки підсохне. Скопали, посадили. Тут ще волого було. Підсохне – скопаємо, огірочки посадимо. Там помідори, перець. Води було на нашій ділянці більше 20 сантиметрів. Було залито все. Вода трималася днів десять", - каже житель Кременчука Іван Шевченко.

Після підтоплення вода досі не пішла. Суспільне Полтава

Після паводка, який у Кременчуцькому районі почався 15 квітня, залишаються підтопленими дачні кооперативи, говорить заступник начальника районної військової адміністрації.

"Станом на сьогодні до нас не звернулися жодні жителі домогосподарств, які постраждали внаслідок весняної повені. Станом на тиждень тому таких домогосподарств було 34. Залишилися лише затоплені в низинах, тобто домогосподарства самі не затоплені, а рівень, де в низинах, трішки є. Це кооператив «Політ», кооператив «Івки» і «Дніпровський залив», - розповідає заступник начальника Кременчуцької РВА Артем Даценко.

Олег Маріков показує журналістам наслідки повені. Суспільне Полтава

Місяць тому внаслідок паводка у районі підтопило понад сотню дворів, три сотні присадибних ділянок, будинок та господарську споруду, повідомляла раніше Суспільному речниця надзвичайників області Світлана Рибалко. Це сталося через скупчення води у річці Дніпро після зими. У регіоні такий паводок до цього був 1974-го.

"16 (квітня – ред.), якраз на Великдень, прокинулися вранці і побачили, що вода заходить чомусь звідтіля, тому що річки там немає, річка у нас аж там. Воно пішло через ліс, через низини і дійшло сюди. І ось так прибувала вода повністю. 17 (квітня – ред.) ще трохи була, а потім відійшла. Ті ділянки у людей, де зовсім низько, там вода і залишилась", - каже жителька Кременчука Оксана Лисенко.

Місяць тому тут була вода. Суспільне Полтава

"Мені, правду кажучи, пощастило, порівняно з іншими на цій вулиці. З цього боку все було затоплено, а в мене затоплено нічого не було. Сусідня дача була затоплена, та дача була затоплена. А у мене на сантиметрів 20 вище, і я вберігся, затоплення не було. Але в підвалі було води сантиметрів 60. Зараз залишається сантиметрів 20. Вода не йде", - пояснює житель Кременчука Олег Маріков.

"Прогнози є не далекосяжні, мається на увазі, на три дні. Ми постійно спілкуємось з Українським гідрометцентром, то з 15 до 18 травня спостерігається, можливо, невеликий приплив повені, але це стосується інших областей. По Полтавській області – це другий рівень небезпеки, тобто помаранчевий", - розповідає заступник начальника Кременчуцької РВА Артем Даценко.

За його словами, якщо температура повітря та погода залишатимуться на такому ж рівні, як 16 травня, вода може спасти приблизно за тиждень.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook