Перейти до основного змісту

За рік і три місяці в Україну повернулося шість мільярдів валютного виторгу — Кіпер

Олег Кіпер під час Одеського обласного засідання конгресу місцевих та регіональних влад. Одеська ОВА

За рік і три місяці в Україну повернулося шість мільярдів валютного виторгу завдяки підписаному Одеською ОВА наказу про порядок подачі документів при експорті зернової продукції.

Про це 2 грудня під час Одеського обласного засідання конгресу місцевих та регіональних влад повідомив голова ОВА Олег Кіпер.

За його словами, у мирні часи декларацію в податкову подавали після відправлення товару за кордон. Наказом ОВА змінили порядок подачі податкової накладної до подачі митної декларації. Це дало можливість податковій та БЕБ перевіряти походження зерна.

"Коли в тебе є документ на походження зерна, ти подаєш декларацію, експортуєш товар, відповідно ми бачимо транзакції. Це спонукало бізнес повертати валютну виручку. Дуже важливо. На момент підписання наказу в Україну не було повернено вісім мільярдів доларів валютної виручки. І коли був наказ втілений в життя, компанії, які її не повертали, вони просто не могли експортувати".

Олег Кіпер додав, що завдяки досвіду Одещини, за рік і три місяці в Україну повернулося шість мільярдів валютного виторгу. Пізніше цю практику реалізували на території всієї країни — відповідний наказ підписав президент Зеленський.

"Законодавець, експерти побачили, що на практиці цей наказ, який діє тільки на території Одеської області, втілив в життя дуже багато нових процесів. І вони реально працюють. Тому що "одноденна" фірма не може дозволити собі експортувати. Ми її просто не пропускаємо відповідно до наказу. Всі почали реєструвати юрособи, які платили податки, які повертали валютну виручку".

Одразу після підписання наказ зіткнувся з критикою аграріїв, зазначив Олег Кіпер. Однак згодом його визнали зернові асоціації

"Наказ визнали всі асоціації зернові, хоча вони найбільше критикували на початку. Вони не розуміли, чому ми втручаємося в цей процес. Важко пояснити, що цей процес не для когось, а це для податків, які будуть йти на фронт, які будуть йти на Збройні Сили".

Що відомо про зміни умов експорту зерна

24 серпня 2023 року на сайті Одеської ОВА повідомили, що завантаження суден (барж) відбуватиметься виключно за умови проведення попереднього аналізу законності походження зерна. Усі митні декларації мають бути зареєстровані до навантаження експортного товару.

"У такий спосіб Одеська обласна військова адміністрація посилює дисципліну, облік та звітність у сфері зовнішньоекономічної діяльності в умовах правового режиму воєнного стану. Новий механізм контролю за експортною продукцією відпрацьований впродовж місяця Одеською митницею, Головним управлінням ДПС в Одеській області, а також Територіальним управлінням БЕБ в Одеській області", — йшлось у повідомленні.

З 1 грудня в Україні змінилися правила експорту сільськогосподарської продукції. Почав діяти режим експортного забезпечення для аграріїв, який передбачатиме встановлення мінімальних експортних цін на окремі види сільськогосподарської продукції. Його затвердили постановою Кабінету міністрів №1261 від 29 жовтня.

Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції