Увечері 13 листопада у соцмережах поширилась інформація про те, що громадського діяча Олександра Леоненка, який називає себе "мовним інспектором", затримали працівники територіального центру комплектування. У коментарі Суспільному поліція повідомила, що чоловік перебував у розшуку одним з районних ТЦК Київщини. Детальніше про ситуацію — у матеріалі.
Як затримали "мовного інспектора"
Публікації про затримання "мовного інспектора" зʼявились увечері 13 листопада, також про це в інстаграмі писав його хлопець Максим. У коментарі Суспільному останній розповів, що Олександр не виходить на звʼязок з 13 листопада, а напередодні він був у відділку поліції та писав заяву щодо російськомовної вивіски, разом з ним був власник магазину. Хлопець стверджує, що між Олександром та цим підприємцем стався конфлікт.
"13 листопада, вранці, о 10:00, подзвонив чоловік, представився дільничним і запросив підійти до відділку. З того моменту Олександр зник... Продавець магазину велосипедів був колишнім начальником Кіровоградської виправної колонії. Ми думаємо, що були домовленості з певними представниками поліції, які через хабар домовилися з ним. Наразі ми хочемо з'ясувати, хто саме з поліції мав змову з продавцем велосипедів та незаконно викрав людину", — розповів Максим.
Також, за словами Максима, його мати намагається подати в поліцію заяву щодо зникнення Олександра, однак її не приймають. Чоловік додав, що його хлопець має тривожно-депресивний розлад та приймає антидепресанти. Він зазначив, що на його психічний стан вплинув досвід перебування в окупації.
Що розповіли у поліції про ситуацію з Леоненком
У поліції нам підтвердили, що до них надійшло звернення щодо російськомовної вивіски. Речниця Головного управління Нацполіції в Одеській області Любов Гордієвська розповіла, що правоохоронці виїхали на місце, а заявника та власника магазину запросили до відділку для надання пояснень:
"Під час розгляду матеріалів було встановлено, що заявник перебуває у розшуку за одним з районних РТЦК Київщини. Йому було запропоновано проїхати до одного з одеських РТЦК, на що він погодився. Чоловіка було передано співробітникам РТЦК. Конфліктних ситуацій під час його перебування в поліції не було".
Хлопець Олександра, відповідаючи на питання Суспільного щодо оновлення даних, розповів наступне:
"Щодо оновлення даних, він наче нічого не робив через те, що на той час його внутрішній страх та жахливий психічний стан не дозволяв зробити це. Але наразі він збирався оновити свої дані. Всі його дані щодо нього залишилися незмінні".
В Одеському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки офіційно ситуацію поки не прокоментували.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області